Uzun Saç Modelleri Erkek

Erkekler için sakalı ve saçı uzatması bir dert, uzattıktan sonra ki bakımı ayrı dert! 🙂 Aynı saçlar gibi sakallar da özenli ve düzenli bakım istiyor. Saç ve sakalların bakımlı görünmesi için doğru bakım ürünlerini kullanman ise şart. Peki sakal bakımı nasıl yapılır ve hangi sakal bakım ürünlerini kullanmak gerekir? Ama ilk önce uzun erkek saç modellerini tanıyalım sonra bakım kısmına geçeriz. (uzun saç modelleri erkek)

Erkek Uzun Saç Modelleri

Man bun

uzun saç modelleri erkek
uzun saç modelleri erkek

Geçen yıllardan beri devam eden man bun modeli, yani erkek topuzu dediğimiz saç modeli bu yılda popülerliğini korumaya devam ediyor. Özellikle kirli sakalla beraber kullanıldığında ortaya çok cool bir görünüm çıktığını inkar edemeyiz. Sen de uzun saçların için bu stili denemek istersen başının arka kısmında sedace tüm saçını toplayıp lastik tokayla sabitlemen yeterli olur.

Ayrıca saçların uzun olduğu için bu formu her daim koruyabilmen önemli. Saçlarının sağlıklı şekilde uzamasını sağlamak için ise Hint yağı gibi besleyici içeriklere sahip saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bunun yanında Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren Dream Long ile saçların hem sağlıklı ve stabil şekilde uzamaya devam eder, hem de onarılır, beslenir ve uzun saçların olduğundan daha da karizmatik görünür! 🙂 Bizce kullanmanda fayda var!

Doğal dalgalar

uzun saç modelleri erkek
uzun saç modelleri erkek

Natürel tarzlar 2019’da  en dikkat çeken trendlerinden! Sen de uzun saçlarını kendi haline bırakarak ya da saçların düzse sadece şekillendirici köpük uygulayıp kurutarak doğal, dağınık ve harika bir görünüm elde edebilirsin. Kullanımı da gayet kolay..

Uzun mohawk

uzun saç modelleri erkek
uzun saç modelleri erkek

Sadece bir tarafı uzun olan mohawk saçların uzun olan kısmı bu sene daha da uzuyor! Hatta uzun olan taraf örgü gibi stillerde de kullanılarak orijinal bir görünüm elde edilmesinide göz ardı etmiyoruz tabi ki.. Bu senenin en popüler saç modellerinden biri haline gelen ”mohawk” görünümlü saçlar! Geçtiğimiz seneden beri devam eden bu karizmatik trend, bu yıl tüm hızıyla devam ediyor. fakat bu tarz bir saç kesimi için saçlarının yan kısımlarının uzun, orta kısımların ise 4 veya 8 cm aralığında olması gerekir.

Dağınık Atkuyruğu

uzun saç modelleri erkek
uzun saç modelleri erkek

Özellikle hafta sonu stillerinde tercih edebileceğin dağınık atkuyruğu stilini güneş gözlüklerinle birlikte kombin ederek hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Atkuyruğu saç modeli erkeklerin en vazgeçilmez saç modellerinden bir tanesi olma yolunda hızla ilerliyor. Çünkü hem yapımı çok kolay hem de erkeklere çok şık bir görüntü sağlamaktadır. İşte bu yüzden erkekler bu modeli çokça tercih etmekte ve bu modelin birçok değişik versiyonunu kolaylıkla yapabilmektedirler.

Yarım Atkuyruğu

uzun saç modelleri erkek
uzun saç modelleri erkek

Anladığımız kadarıyla atkuyruğunun her hali bu yıl zirveye oynayacak gibi! Yarım atkuyruğu saç trendinde saçların tamamı yerine sadece üstte kalan saç tutamı atkuyruğu yapılıyor. Yani saçların yarısı toplu, yarısı da açık görünüyor. Yarım atkuyruğu saç modelini sıkı topladığında yüzünü daha gergin gösteriyor, yüz hatlarının ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Saçının sadece üst kısmını toplayıp lastik tokayla sabitleyerek elde edebileceğin bu cool saç modeli tam da hipster’lara göre!

Örgü At Kuyruğu

uzun saç modelleri erkek
uzun saç modelleri erkek

Saçlarını yeni uzatmaya başladıysan ama örgü modelleri konusunda sabırsızlanıyorsan sana harika bir önerimiz var. Orta uzunluktaki saçlarını balıksırtı modelinde örebilirsin. İlk denemede sana zor da gelse denedikten sonra bu modele alışacağına eminiz. Saçlarını balık sırtı ördükten sonra minik bir tokayla sabitleyebilirsin. Yada Saçlarını yeni uzatmaya başladıysan ama örgü modelleri konusunda sabırsızlanıyorsan sana harika bir önerimiz var. Orta uzunlıktaki saçlarını balıksırtı modelinde örebilirsin. İlk denemede sana zor da gelse denedikten sonra bu modele alışacağına eminiz. Saçlarını balık sırtı ördükten sonra minik bir tokayla sabitleyebilirsin.

Undercut

blank
uzun saç modelleri erkek

Undercut saçları sadece kısa saçlar değil, uzun saçlar da kullanabilirler. Saçlarını 3 numara kestirmek isteyip ama gene de uzun saçlarından vazgeçemiyorsan bu saç modeli tam sana göre! Yanları tıraşlı, üst ve tepe kısımları daha uzun bir undercut stili tercih edebilirsin.

Her yüz şekline uygun olduğu için undercut saç kesimini herkes kullanabilir. Ancak sadece saç dökülmesi yaşayan erkeklerin kullanmasını önermiyoruz çünkü saçının seyrek kısımları daha fazla görünür olacağı için bunun yerine kısa saç modellerini kullanmalısın.

 Mesela saçlarının ense ve yan kısımlarını çok kısa, üst kısımlarını uzun şekilde kullanıp, yukarıdaki fotoğraftaki gibi topladığında ortaya çok orijinal bir görünüm çıkacaktır.

Dümdüz Saçlar

harika saç
harika saç

90’lı yılların rock star saçları geri döndü! Dümdüz, uzun saçlar bu sezon oldukça trendy. Hatta bu saç görünümünü bir adım ileri taşımak istersen, tüm saçını gri, platin sarısı ya beyaz gibi bir saç rengine boyayıp marjinal bir görünüm elde edebilirsin.

Samuray Adam Topuz:

harika saç
harika saç

Aynı şekilde erkekler için bir badass tarzıdır. Elini kullanarak bir at kuyruğu yap. Bu saç modeli için pony at kuyruğu çok yüksek ve çok düşük yapmamak. Şimdi bir saç tokası ile sabitleyin. Saçınızın altından saç tellerini göster. Bu görünümü tamamlamak için kuyruğunuzun uçlarını kızdırın.

Zaman değişti ve bizim de bakış açımız var. Moda ve üslupta sürekli değişim ile erkekler tarzında bir evrim yaşandı. Ve bu sadece başlangıç.

Saçların uzunsa, her türlü modeli rahatlıkla uygulayabilirsin

Eğer radikal bir kararla, sabredip saçlarını uzattıysan, tebrikler! Diğer erkeklerden bir adım öndesin ve kalabalıkta her zaman fark edileceksin. Aslında erkeklerin saç uzatmak için bazı sebepleri var. Birincisi, tabii ki üşengeçlikten berbere gitmemek veya saçlarını kesmemek, çünkü kısa saç düzenli kesim ister. İkincisi ise, kendilerine has bir tarzları olduğu için her zaman uzun modelleri tercih ederler. Ama nedeni ne olursa olsun, girdikleri her ortamda hemen fark edilirler. Geçtiğimiz sezonda ünlü markaların defilelerinde en çok kullanılan uzun saç modellerinden biri düz stildi. Eğer senin de saçların yeterince uzunsa ve biraz da düzgün bir görünüm oluşturmak istiyorsan, düzleştiriciden yardım alabilirsin. Saçlarının nemini alıp, fön makinesiyle kurut ve tüm saçını düzleştir. Son olarak da sabitleyici sprey uygula. Bu kadar 🙂

Islak görünüm (uzun saç modelleri erkek)

Islak görünüm trendi sadece bayanlar için değil, uzun saçlı erkekler için de geçerli! Bir markanın defilesinde gözümüze takılan bu kare de bu haberi doğruluyor. Islak görünüm için ihtiyacın olan tek şey sadece bir bakım yağı. Bakım yağından birkaç damlayı parmaklarınla saçlarını geriye doğru tara. İster ıslak, ister kuru saçlarına uygulayabilirsin. Hem güzel bir görünüm oluşturmuş, hem de saçlarına bakım yapmış olacaksın.

Topuz (uzun saç modelleri erkek)

HAVALI saç
HAVALI saç

Topuzu oluşturmak oldukça basit aslında; ensende saçlarını toplayıp, lastik tokanın sıkılığına göre, içinden saçlarını ikinci veya üçüncü geçirişinde yarıda dur. Hafif dağınık bir görüntü oluşması için parmaklarınla gevşetebilir ve istediğin görüntüye sahip olabilirsin.

Bu sezon da hem kadınlar hem de erkekler için ortak tek bir trend var: uzun saçlar! Fakat bu noktada kadınlar ve erkeklerin ayrıldığı konu topuz stilleri. Erkekler de artık topuz stilini benimsediler ve kendilerine özgü, maskülen şekilde topuz stilerleri tercih etmeye başladılar. Artık sokak stillerinde de sık sık saçlarını topuz yapmış, imaj sahibi erkekler görmeye başladık. Ünlüler dünyasında da oldukça popüler olan bu stilden ilham almaya ne dersin ?

Artık erkekler de topuz trendine ayak uyduruyor! Yüksek ya da düşük oluşturabileceğin topuz modelleri hem saçlarını yüzüne düşmesini engeller hem de oldukça pratik olduğu için saniyeler içerisinde hazır olursun.

Bu saç modelini oluşturmak için tek yapman gereken saçlarını arkada toplamak ve lastik tokayla sabitlemek. Eğer saçların elektriklenirse sabitleyici spreyden de yararlanabilirsin.

Bazı aktörler topuz stilini kırmızı halıda bile kullanıyorlar. Bu da bize bu stilin rahat olduğu kadar hoş da bir görünüm kazandırdığını kanıtlıyor. Sen de topuzunu sakallarınla kombinleyerek ”hipster” görünümü oluşturabilirsin.

Aşağıdaki önerilere kulak ver! (uzun saç modelleri erkek)

Saç uzatmak sadece kadınların değil, erkeklerinde ciddi ilgisini çekmeye başladı. Özellikle yanlış saç kesimlerinden sonra saçlarının bir an önce uzamasını istersin. İşte böyle durumlarda stabilhayat ailesi yardımınıza yetişiyor. Sen de doğru ürünler ve doğru ipuçları sayesinde uzun ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsin. Nasıl mı? Detaylara başlayalım.

Sıcak su kullanma (uzun saç modelleri erkek)

Saçlarını yıkarken sıcak su kullanmaktan kaçınmalısın. Sıcak su yerine soğuk su tercih ederek saçlarının daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olabilirsin. Saçlarını yıkarken saç diplerine de hafifçe masaj yaparak kan dolaşımını ciddi şekilde hızlandırır. Bu işlem de saçlarının hızlı uzamasına yardımcı olacağını göreceksin.

Isıdan uzak dur (uzun saç modelleri erkek)

Saçlarını şekillendirirken saç düzleştiricisi kullanıyorsan, bir süre bu alışkanlığından uzak durmalısın. Sadece saçlarını şekillendirebilmen yeterli. Saçlarını kuruturken saç kurutma makinesi yerine doğal yollarla saçlarının kurumasını beklemelisin.

Havlu kullanma (uzun saç modelleri erkek)

Duştan çıktıktan sonra saçlarını havlu ile kurutmaya çalışmak, saçlarının ciddi şekilde yıpranmasına neden olur. Yıpranan saç tellerin daha yavaş uzayacağı için uzun saçlar senin için hayal olabilir. Bu sebeble saçlarını duştan çıktıktan sonra t-shirtine sar ve kurumasını beklemen yeterli

Erkek saç & sakal bakım ürünü önerilerimiz:

Biliyoruz, bakım konusu erkekler için biraz zor olabiliyor. Yoğun koşuşturmaca ve iş temposu. Özellikle de uzun sakal bakımı oldukça zor… Eminiz ki sen de şimdi kim uğraşacak tıraş olmakla, sakal düzeltmekle, bakım yapmakla diye üşenip durduğundan eminiz..

Aslında doğru ürünleri kullandığında ve belirli bir bakım düzeni oturttuğunda, görünümünde süper değişiklikler olur! İşte bu nedenle her zaman, her yerde karizmatik görünmek için tek yapman doğru erkek sakal bakım ürünlerini seçmek.

Sakallarının ve saçlarının bakımlı olması kısmını detaylı olarak ele alalım:

Erkek saç ve sakal bakımı için adım adım bakım rehberi:

Gelelim hem saç, hem de sakal bakımı nasıl yapılır konusuna! Senin için aşağıda adım adım, hangi ürünleri, nasıl kullanman gerektiğini açıklayan bir rehber hazırladık. Haydi başlayalım!

İlk adım: Saç ve sakallarını temizle (uzun saç modelleri erkek)

Saç ve sakalı aynı anda yıkama özelliğine sahip ürünler sizin için çok kolaylık olacaktır. Bu ürünler, sakallarının her türlü kalıntı ve kötü kokunun kaybolmasını sağlıyor, sakallarını yumuşatıyor, cildini arındırıyor, saçlarını temizleyip bakım yapıyor ve saç derisinin rahatlamasını sağlıyor.

Her gün kullanabildiğin bu ürünlerin bizce en seveceğin özelliği tek adımda hem saç, hem sakal, hem de yüz bakımını yapabiliyor olman harika bir zaman tasarrufu. Duşta sakalına, cildine ve saçına masaj yaparak uyguluyorsun ve ardından durulayıp temizlik aşamasını sonlandırmış oluyorsun. İşte 1 taşla 2 kuş ; temizlik, ferahlık hissi!

İkinci adım: Sakallarına bakım yap (uzun saç modelleri erkek)

Erkeklerin kremlere karşı birazcık önyargılı olduklarını biliyoruz! 🙂 Ancak Sakal ve Cilt Nemlendiricisi özelliğine sahip kremler ile hem sakalındaki, hem cildindeki değişimi gördüğünde bu havalı değişim inan çok hoşunuza gidecek. Sedir ağacı esansiyel yağı içeren kremleri kesinlikle denemelisiniz, içerdiği muhteşem kokuyuda söylemeden geçmeyelim.

Uygularken de 1-2 pompa nemlendiriciyi avucunuza sıkıp ellerini ovuşturduktan sonra ve cildine nüfuz edene kadar boynundan başlayarak yukarı doğru yavaşça cildine ve sakalına masaj yaparak uygulaman yeterli. Eminiz ki düzenli kullanımla da beraber cildin de, sakalların da mükemmel bir görüntüye sahip olacak.

Dördüncü adım: Sakallarını şekillendir (uzun saç modelleri erkek)

Saçlarını da, sakallarını da aynı ürün ile şekillendirebileceğin  Saç ve Sakal Şekillendirici Krem Wax’ı kuru ya da nemli saçlarına ve sakalına uygulayabilirsin. Saçlarının kusursuz şekillenmesi için uyguladıktan sonra tarak veya fırçandan yardım alman yeterli olacaktır.

Yeni saç stilleri ile sürekli güncel kalacak yazımızı takipte kalın.. https://www.marieclaire.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir