Yabancı dizi önerileri – En Kaliteli Diziler

Bazılarımız dizileri o kadar hızlı bitiriyor ki, sürekli şimdi hangi diziye başlasam diye telaşa giriyor. Editörlerimiz sizler için bu sorunu çözdü. Evet aralarında mutlaka izlemediğiniz dizilerin olacağı en kaliteli diziler burada sizlerle. O zaman en kaliteli yabancı dizi önerileri serimize başlayalım… Keyifli okumalar. Eklemek istediğiniz dizileri yorumlara yazabilirsiniz.,

Yabancı dizi önerileri

Chernobyl

yabancı dizi önerileri
yabancı dizi önerileri

26 Nisan 1986’da Ukrayna’nın Çernobil şehrindeki Çernobil Nükleer Santrali’nde gerçekleşen kaza sonucu 31 kişi ölmüştü. Fakat kaza sonrası yayılan radyasyon sonucu bölgede binlerce kanser vakası görülmüş ve bir çoğu ölümle sonuçlanmıştı. Çernobil faciasının ardından Rusya’ya, Avrupa’ ya ve Türkiye’ye de büyük miktarda radyasyon yayıldığı tespit edilmişti. Bu insan eliyle yaşanan felaket Chernobyl dizisinde etkileyici şekilde anlatılıyorJohan Renck’in yönettiği Chernobyl dizisinin oyuncu kadrosunda Jared Harris, Stellan Skarsgard ve Emily Watson yer alıyor.

Black mirror

yabancı dizi önerileri
yabancı dizi önerileri

 Bazı insanlar mutlu hikayeler izlemeyi severler fakat bu diziyle hayatımıza giren distopyalar bizi öyle bir içine çekiyor ki, bu tarz hikayelerden hiç hoşlanmayan kimseler için bile diziyi çekici kılıyor. Distopya kelimesi ilk defa John Stuart Mill tarafından “kötü bir yer” anlamında kullanılmış olsa da günümüzde daha çok; ütopik bir toplum anlayışının anti-tezini tanımlamak için kullanılıyor. Black Mirror’da her bölümüyle olmasa da genel olarak distopyalar üzerinden çağımızın teknolojiyle olan mücadelesini muhteşem bir şekilde gözler önüne seriyor. Black Mirror’u diğer dizilerden ayrıştıran bir diğer özelliği ise; kısa bir hikayeyle birden fazla mesaj verebilmesi. Her bölümünde işlediği konuları öyle bir ele alıyor ki insanlar kendi hayatlarına dair birçok anlam çıkarabiliyor. Az ve öz bölümlerinden her biri aylarca kafanızı kurcalayacak şekilde yaratılmış bu dizi kesinlikle sizde kalıcı bir şeyler bırakacak.  Kesinlikle izlemeniz gereken film tadında dizi…

The big bang teory

blank
yabancı dizi önerileri

Birbirinden zeki ve takıntılı iki ev arkadaşının karşı apartman dairesine, güzel (ama aklı biraz yavaş çalışan) bir genç kız tanışırsa ne olur? The Big Bang Theory MIT doktorası yapan, asosyal iki araştırma görevlisinin, sıradan bir garson olan, sarışın güzel Sheldon ile komşuluk ilişkilerini anlatıyor.
The Big Bang Theory, Two and a Half Men’in yaratıcısı ve yazarı Chuck Lorre imzalı, zeka dolu bir komedi. Zeka düzeyi üst düzey espiriler seyretmek istiyorum diyorsanız bu diziyi kaçırmayın..

Skam

yabancı dizi önerileri
yabancı dizi önerileri

Dizi, tam anlamıyla bir gençlik dizisi diyebiliriz.  Oslo’daki Hartvig Nissens orta öğretim okulundaki gençlerin lise hayatını konu almakla birlikte Norveç’te yaşayan bu öğrencilerin, sıkıntılarını, aile sorunlarını ve günlük hayatta herkesin başına gelebilecek olayları konu alıyor. Öyle ki, diziyi izlediğinizde bir bölüme başlarken ekrana, gün ve saat içeren bir yazı geliyor. O bilgiler, Norveç’te o an yaşanan günü ve saati göstermekle birlikte dizi, Norveç’deki izleyiciler için gerçek zamanlı olarak ekrana gelmektedir. Belki de bu yüzden dizi, izleyicileri tarafından büyük bir ilgi gördü ve yaşanılan olaylar daha ilgi çekici bir hal aldı. Biz, her ne kadar sonradan izliyor olsak da, dizinin Norveççeden çevirisi olması dahi güzel bir şey.

Legion

yabancı dizi önerileri
yabancı dizi önerileri

Dizinin konusundan kısaca bahsedecek olursak; David Haller yani nam-ı diğer Legion, şizofreni hastası bir kişidir. Ancak David’in bu şizofreni kişiliğinin altında çok çok farklı özellikleri vardır. X-Men evreninin en güçlü mutantlarından biri olan Legion, bu özel güçlerinin ağırlığını taşımakta bir hayli zorlanmaktadır. Dizide, David Haller’ın tanıştığı diğer mutantlarla birlikte hayatta kalma mücadelesine tanıklık ediyoruz. Dizinin ilk bölümü bir nevi hikâyeye hazırlık, bir ısındırma bölümüydü. Bölümde daha çok ana ve yan karakterlerin tanıtımını izledik. Bölümün ilk dakikaları nispeten durağan başlasa da dizi sonradan bir açıldı pir açıldı! Diziye şans verecekseniz ki kesinlikle vermenizi öneririm, biraz sabırlı olmalı ve kendinizi dizinin akışına bırakmalısınız. 

The Witcher

yabancı dizi önerileri
yabancı dizi önerileri

The Witcher’ın fantastik hikayesinde, yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış sona erer ve yeni bir ırklar arası savaş patlak verir. The Witcher olarak nam salan acımasız suikastçı Geralt of Rivia, vaadedilen çocuğun doğumunu beklemektedir. Bu çocuk dünyanın tüm dengesini değiştirecek güce sahiptir. Aslında The Witcher, bundan çok daha uzun süredir oyun dünyasının ve piyasasının gündeminde yer alıyordu.

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin imzasını taşıyan Blood of Elves, The Time of Contempt, Baptism of Fire, The Tower of Shallows, The Lady of The Lake ve Season of Storms kitaplarından uyarlanan oyunlar, bir RPG (Role playing game) oyun serisiydi. Yani eğer oyun dünyasına hakim olmasanız da bu yıllarca büyük ses getiren oyun serisini duymamanızın imkanı yoktur. The Witcher dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Şimdilik 2. sezon haberi bulunmuyor. Ama yapımcıların planlarına göre dizi tam 7 sezondan oluşacak. Hissrich açıklamasında, yapabilecekleri en kötü şeyin hikayenin tüm enerjisini bir sezona sıkıştırmak olacağını söylemişti. Yani gerçekten uzun bir dizi planı çoktan yapıldı

DAHA FAZLA NETFLİX DİZİ ÖNERİSİ İSTİYORSANIZ TIKLAYIN..

Vikings

yabancı dizi önerileri
yabancı dizi önerileri

Vİkings dizi hususu 8. asırda yaşanan ve Vİkinglerin başrol oynadığı hadiseleri esas alabilmektedir. Medeniyetten uzak olarak tanınan Vİkingler usta muhabere yöntemleri ve renkli sosyal hayatları ile her bölgede değişik bir mevzu işlenmesine imkan sağlıyor.

Ragnar Lordbrok liderliğinde akınlarını sürdüren Vİkingler, rotalarını batı tarafında doğru çevirmektedirler. Kendilerine daha verimli topraklar ve yağmalanacak, fetih edilecek daha geniş ambarlar, daha büyük hazineler bulabilmek için varlıklı batı devletlerine akınlar yapmaya karar alan Vİkingler, bunun dışında çok üstün birer deniz muhabereçılarıdır.

Kendilerine has donanmaları ve deniz muhabereı çeşitleriyle Avrupalılara resmen korku olmak için yemin ederler. Siyasi ve askeri çekişmelerle devam eden dizide olağanüstü gerçekçi muhabere sahneleri ve birbirisinden usta oyuncu kadrosu yakalanan büyük başarıların esas sırrı olarak gösterilmektedir.

The good doktor

blank
yabancı dizi önerileri

Bizde türkçe versiyonu çıkan mucize doktor dizisini hepiniz biliyorsunuzdur. Gelelim o dizinin orjinaline. Shaun Murphy, otizm ve savant sendromu olan genç bir cerrahttır. Prestijli bir hastanenin cerrahi birimine katılmak için, sessiz, sakin bir ülkeye taşınır. Dünyada yalnız olan ve çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanan Shaun, iş arkadaşlarının kendisinden şüphelenmemeleri için onlara değişik tıbbı hediyeler verir. 
Shaun Murphy’nin hastanedeki hayatını konu alan dizinin oyuncu kadrosunda Freddie Highmore, Richard Schiff, Hill Harper, Nicholas Gonzales, Chuku Modu ve Irene Keng yer alıyor.

Breaking bad

blank
yabancı dizi önerileri

Ailesi ile birlikte sıradan bir yaşam sürmekte ve lisede kimya öğretmenliği yapmakta olan Walter White, geçim sıkıntısından dolayı ek iş olarak araba yıkamacılığı yapmaktadır. Hastalığı da bulunduğundan bu ek iş ona çok zor gelmekte, gün geçtikçe yıpranmaktadır. Bir gün hastalığının ileri boyutlara geldiğini ve akciğer kanseri olduğunu öğrenir, fazla ömrü kalmamıştır ve bunu kendisi de biliyordur.

Kendi doğum günü kutlamasında, haberlerde uyuşturucu yani metamfetamin haberi görür ve bu işte ne kadar çok para olduğunu fark eder. Daha sonra sınıftan öğrencisi olan Jess’in, ailesine para yetiştirmek ve geçinebilmek için uyuşturucu yaptığını öğrenir. Para haberini gördükten sonra bu işe ilgisi iyice artan Walter White, öğrencisi Jess ile birlikte uyuşturucu yapmaya başlar. Kendisi kimya öğretmeni olduğundan formülleri vs. iyi bilmektedir ve saf, kaliteli uyuşturucular üretir. Piyasayı iyi bilen öğrencisi de bunları pazarlar ve iyi paralar kazanırlar.

Bu uyuşturucu işi Walter White’ın hayatındaki birçok kişiyi etkileyecektir ancak Walter White’ın tek düşüncesi, şu zamana kadar onurlu ve dürüst bir adam olarak yaşamasına rağmen bunun sonucunu kanserle almış olmasıdır. Fazla da ömrü kalmadığından bu işe atılmıştır. İşte Breaking Bad konusu, hayatında onurlu ve zor şartlar altında yaşamasına rağmen istediğini alamayan, buna tepki olarak uyuşturucu işine giren bir adamı anlatıyor.

BU DİZİLERİ İZLEDİM BAŞKA DİZİ ÖNERİNİZ YOK MU DİYORSANIZ TIKLAYIN

Sense8

yabancı-dizi-önerileri
yabancı-dizi-önerileri

Angelica Turing, intihar etmeden önce doğum yaparak 8 çocuk getiren bir kadın. Kendisi dizimizin ana karakterlerini doğuran fakat hiç birini görememesine rağmen hepsine sürekli varlığını hissettiren bir anne.

Dünyanın 8 farklı kentinde (Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu) yaşayan karakterlerimiz gizemli bir şekilde birbirlerini günlük hayatları içerisinde görmeye başlayacaklar. Kafaları karışacak fakat buna bir anlam getiremeyecekler. Bir çok zor zamanda bir birlerine yardım edecekler. Başlarda bunun farkında olmayacaklar bile sadece içgüdülerine göre hareket edecekler.

Ama bir problem vardır ki hepsinin ortak düşmanı vardır “Whispers”. Bu adam da Homo Sapiens ırkından olmasına rağmen bütün homo sapienslerin ölmesi için elinden geleni yapmaktadır. Çalıştığı şirket adına bir çok Homo Sapiens’i katletmiş ve bundan hiçbir zaman rahatsız olmamıştır. Angelica’nın intihar etme sebebi olmuştur. Şu ana kadar elinden kurtulabilen kurtulabilen Homo Sapiens yoktur.

Genius

yabancı-dizi-önerileri
yabancı-dizi-önerileri

Genius isimli yapım son dönemde en çok beğendiğim projelerden bir tanesi. Dizi Brian Grazer ve Ron Howard’ın yarattığı bir National Geographic yapımı. Twitter üzerinden görüp izlemeye karar verdim. En çok ilgimi çeken özelliği her sezonunda büyük bir ismin hayatının anlatılacak olması. Benim gibi, insanların biyografilerini sevenler ve merak edenler için mükemmel bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Hatta her dizi sever için şiddetle tavsiyemdir. (yabancı dizi önerileri)

True detective

blank

Dizide, 1.sezonda ana karakterlerden McConaughey yani dizideki adıyla; dedektif Rust Cohle, karakterinin en belirgin özellikleri nihilist, sigara ve alkolik bağımlılığı olan, disiplinsiz olmasıdır. Dizide beraber çalıştığı diğer dedektif Woody Harrelson yani dizideki adıyla; dedektif Martin Hart, aile babası gibi görünen ama karısı aldatan, eski kafalı, iyi ve kötü kavramları onun için değişiklik gösterebilmekte, bazen de sırf iyi biri olmak için kötü şeyler yapabilmektedir. (yabancı dizi önerileri)

True Detective dizisinde dedektif Cohle, olayları kendine has bir yöntemle çözmeyi sever. Marjinaldir, yalnız ve toplumun genelinin ne şekilde davrandığı ve ne düşündüğü pekte umurunda değildir. Olayları detaylı bir şekilde kendisi çözmüş olmasına rağmen övgüyü, ortağı toplum tarafından daha kabul görmüş iyi aile babası görünümlü dedektif Hart alır. Uyumsuzlukları olan ama iş çıkaran dedektifler klişesi her bölümde var, azar azar karakterleri daha da tanıyor olmak ayrı bir bulmaca olarak ana konunun içinde sırıtmamış.

En Kaliteli Diziler

Elite

en kaliteli diziler
en kaliteli diziler

Elitlerin çocuklarını gönderdiği Las Encinas, İspanya’nın en iyi ve en seçkin okuludur. Okullarının bir depremde yıkılmasının ve yerel meclisin öğrencileri bölgedeki diğer okullara dağıtmasının ardından, işçi sınıfından üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. İlk başta çok şanslı olduklarını düşünseler de aslında durum tam tersidir. (yabancı dizi önerileri)

Her şeye sahip olanlar ile kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışmanın bir cinayetle sonuçlanmasının ardından olaylar peşi sıra gelişir. Peki işlenen suçun arkasında kim vardır?

Ozark

en kaliteli diziler
en kaliteli diziler

Dizimizin baş karakteri Marty Bryde, Chicago’da mali danışmanlık yapan(para sayımları vs. diyebiliriz) bir karakter. Ancak işini temiz yapmıyor, biraz daha açmam gerekirse uyuşturucu baronlarının paralarını aklıyor, yasal gibi gösteriyor, binevi onlara çalışıyor, onların işini kolaylaştırıyor gibi bir şey yani. Ancak Marty Bryde artık bu işin ağırlığından bıkmıştır ve bu iş ona ağır gelmekte, onu bunaltmaktadır. Birkaç uyuşturucu kaçakçısının parasını çalıp kaçar.

Artık kendine yeni bir yaşam kurmak isteyen Marty Bryde bu tarz işlerden uzak durmak istemektedir ve uyuşturucu baronlarından kaçmak için Ozark denilen balta girmemiş bir ormana gelmiştir ailesi ile birlikte. Burada ailesini gerek uyuşturucu baronlarından, gerek ise peşinde olan dedektiflerden koruyacak, gerektiğinde onlarla vuruşacaktır. (yabancı dizi önerileri)

DİĞER YABANCI DİZİ SERİMİZE GÖZ ATTINIZ MI ?

Silicon walley

en kaliteli diziler
en kaliteli diziler

En kısa haliyle Silikon Vadisi’nde çalışan bir mühendisin harikalar yaratan bir sıkıştırma algoritması bulmasıyla kendisinin ve arkadaşlarının başına gelenlere değiniyor. Dizinin türü ise düşünülenin aksine komedi, evet komedi ve bunu gerçekten başarıyla yapıyorlar. 1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinecek dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alacak. Kara mizah türünde olacak yapımda, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir göreceğiz!

Van helsing

en kaliteli diziler
en kaliteli diziler

Van Helsing dizi konusu şu şekilde; The Rising Türkçe adıyla yükseliş zamanı geldiğinde vampirler dünyayı ele geçirmiş ve 5 yıldır hükümlerini sürdürmeye devam ediyordur. Vampir avcısı Abraham Van Helsing’in kızı Vanessa Helsing kızı hem yardıma ihtiyaç insanlara yardım etmek hem de vampirleri öldürmesini konu ele alıyor. (yabancı dizi önerileri)

Altered Carbon

dizi-onerileri
dizi-onerileri

Altered Carbon’la ilgili söylenebilecek en olumlu şeyden başlayalım: daha önce izlemediğimiz bir bilimkurgu dizisiyle karşı karşıyayız. Bedenlerin “kılıf” olarak anıldığı, bilincin bireyin kendisi olarak kabul edilip bir diskle transfer edilebildiği bir evrende, 250 yıllık uykusundan uyanan bir suçlunun, hayatta kalmak için yaşayan en zengin insanlardan birinin verdiği görevi yerine getirme çabasını izliyoruz.

Son olarak diziye dair benim için en büyük artılardan biri şu oldu: eski bilimkurgular sık sık yıllar sonra izlendiklerinde komik duruma düşmemek için teknolojik bakımdan riskli adımlar attıklarında daha sarkastik bir üslup benimserlerdi. Yakın zamanda ise, içinde bulunduğumuz devrin teknik yeterliliğine ve teknolojik öngörüsüne karşı fazlasıyla özgüvenli yapımlar karşımıza çıkar oldu. Altered Carbon, riskli bir atılım yapacağı zaman sarkastik bir üsluba hafifçe geçiş yaparak bilimkurgu severlerin damağında hoş bir tad bırakan eski çizgiye yakın bir tavır sergiliyor.

THE OA

en kaliteli diziler
en kaliteli diziler

The OA, Prairie Johnson isimli genç bir kızın gizemini konu alır. Sakin bir kasabada yaşamını sürdüren Prairie Johnson, bir gün esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. 7 yıl boyunca hiçbir haber alınamayan Prairie’in, intihar haberi gelir. Köprüden atlayan ve bunun sonucunda hastaneye kaldırılan genç kız, burada 7 yıldır görüşmediği ailesi ile karşılaşır. Ancak Prairie, geçen zaman içinde çok değişmiştir. Kaybolduğu sırada kör olan kız, döndüğünde sağlıklı bir şekilde görebilmektedir. Bununla başlayan serüvende Prairie Johnson’da pek çok değişiklik görülür. Bu gizemli olaydan sonra FBI harekete geçer. Genç kızın 7 yıl içinde başına neler geldiğini çözmeye çalışırlar. Ancak bu konuda hiç yardımcı olmayan Prairie Johnson, adının The OA olduğunu iddia eder. (yabancı dizi önerileri) https://www.wired.co.uk/article/best-shows-netflix https://www.imdb.com/list/ls023147896/ https://www.nytimes.com/interactive/2020/arts/television/best-tv-shows-on-netflix.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir