Yay Burcu özellikleri – Kadın Ve Erkek İçin En Detaylı Rehber

StabilHayat Editörleri yay burçları için en detaylı rehberi hazırladı. Yay burçlarının kişilik özellikleri, yay burçlarının karakter özellikleri, yay burcu kadını ve yay burcu erkeği için en detaylı analizler, yay burcuna nasıl hediye alınmalı, yay burçları için uygun meslekler gibi birçok yazı burada sizlerle. O zaman yay burcu özellikleri serisine başlayalım. Keyifli okumalar..

Yay burcu özellikleri 

 • Tarih: (22 Kasım – 21 Aralık)
 • Sembolü: ARCHER (OKÇU)
 • Elementi: ATEŞ
 • Olumlu özellikleri: OBJEKTİF, DÜRÜST, NET, DOBRA, COŞKULU, İLHAM VEREN, İDEALİST
 • Olumsuz özellikleri: SÜREKLİ TARTIŞMA HALİ, VURDUMDUYMAZ, NASİHAT VERME İHTİYACI, TEK DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNMESİ
 • Niteliği: DEĞİŞKEN
 • En sevdiği şeyler: HERKESE MEYDAN OKUMAK, FLÖRTLEŞMEK, DOĞA VE HAYVANLAR, SEYAHAT ETMEK, DIŞARIDA DOLAŞMAK,
 • Nefret ettiği şeyler: ÖNYARGILI İNSANLAR, SIRADAN YAŞAM BİÇİMİ, YAŞAMINI ETKİLEYEN KURALLAR, İNSANLARIN AYRIŞTIRILMASI
 • Tutkuları: KENDİ SINIRLARINI ÇİZMEK VE KURALLARINI KOYMAK
 • Uğurlu taşları: AKİK, SAFİR, AMETİST
 • Vücutta tekabül ettiği yer: KALÇA
 • Güçlü yanları: İDEALİST, OLDUKÇA CÖMERT, KOMİK
 • Zayıf yanları: TOPLUM İÇİNDE ABARTI VAATLER VERMEK, SABIRSIZ, KABA VE FEVRİ DAVRANIŞLAR
 • Yönetici gezegeni: JÜPİTER
 • Renk: MAVİ VE TONLARI
 • Gün: PERŞEMBE
 • Uğurlu sayılar: 3, 7, 9

Yay Burcunun Kişilik Ve Karakter özellikleri

yay-burcu-özellikleri
yay-burcu-özellikleri

Yay burcu kişisel özellikleri bakımından oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Yay burçlarını anlayabilmek için, onlar kadar vurdumduymaz olmalısınız. Yay burcu burçlar arasında yaşamayı seven, en uçuk kaçık burçtur. Duygusal konularda bencildir. Karşısındaki insanın duygu ve düşüncelerini dikkate alır, ancak kendi duyguları her şeyden önce gelir. Diğer burçlardan daha bilgedirler. Diğer burçlara göre değişime daha kolay ayak uydurabilirler; pek çok duruma uyum sağlamak için bukalemun gibi renk değiştirirler. Ayrıca Zodyak’ın düzeltmenidirler: Kardinaller bir plan öne sürer, sabitler planı eyleme döker, değişkenler ise eleştirel bir gözle son rötuşları yapar.

Yay burcu özellikleri için konuşacak olursak, en öne çıkan özelliği bitmeyen merakıdır. Zeki ve etkileyici yaylar, merakları nedeniyle bir yerde ve kararda kalamazlar. Yay burcu insanının kendine has düşünce tarzı ve kararları vardır. Kimsenin etkisi altında kalmaz. Kim ne derse desin, o bildiğini okuyacaktır. Hareketsiz kalamayan yay burcu insanı, sürekli seyahat etmekten, alışveriş yapmaktan ve organizasyonlara katılmaktan son derece keyif alır. Yay burcu gezegen geçişi sırasında seyahat etmeye, öğrenmeye, kültürler arası bağlantı kurup ufkumuzu genişletmeye istekli olabiliriz.

Diğer ateş burçları gibi Yay burcunun da sürekli olarak dünyayla temas halinde olması gereklidir. Yay burcu insanının en iyi anlaştığı burç elementi ateş grubu burçlarındandır. Özellikle aslan burcu insanları yayları fazlasıyla etkiler ve dengelerler. Hava elementi burç gruplarıyla sağlam arkadaşlıkları ve dostlukları vardır. Su grubuyla sık sık fikir ayrılıklarına düştükleri için iyi anlaşamazlar. Fazlasıyla sakin buldukları toprak elementi burç gruplarıyla ilişkileri ise çok uzun sürmeyecektir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: NE KADAR TAKINTILISIN? TESTİ ÇÖZ ÖĞREN

Yay Burcu özellikleri

Yay burcu sağlık konusunda en az sıkıntı çeken burçlardan birisidir. Fakat en zayıf noktaları sinir sistemleridir. Buna dikkat etmeleri gerekir. Yedikleri ve içtikleri şeylere dikkat etmeleri gerekir. Yoksa fazla kilolar ile başa çıkamazlar. Buna denk geldikleri dönemlerde acilen bir diyetisyene başvurmayı asla ihmal etmemeliler. Bu sayede istenmeyen kilolardan kurtulurlar. Yay burcu sağlık sorunları ile baş etmesini bilir.  Yay insanları her şeyin en büyüğünü ve en iyisini isterler; öyle ki zaman zaman aşırıya kaçabilirler. Sınırsız hedonizm ve rahatına düşkünlük, Yay enerjisini kötü bir enerjiye dönüştürebilir.

Yay enerjisi kendisini aydınlanma, yolculuk ve doğruluk aracılığıyla gösterir. Meraklı Yay burcu bizi büyüme ve öğrenmeye aç hale getirir, hayatın anlamını bulmamıza yardımcı olacak maceralara sürükler. Felsefi yanı güçlü olan Yay burcu harikulade tartışmalara ilham verir, hayatı derinleştirir. Durmak nedir bilmeyen Yay burcu insanları dış mekân aktivitelerini sever; bu nedenle Yay burcu etkisi altındayken kendinizi yıldızların altında kamp yaparken ya da yeni bir şehri keşfederken bulabilirsiniz.

Yay burcunun en sık yakalandığı hastalıklar, karaciğer rahatsızlığı, bacak ağrısı, diş ağrısı ve romatizmadır. Fiziklerine dikkat ederler. Bu yüzden fit bir görünüşleri vardır. Bacak ağrılarını önlemek için, çok fazla ayakta kalmamaları gerekir. Günlük ağız bakımlarına dikkat etmeleri önemlidir. Yoksa dişlerinde bir çok çürükler ortaya çıkar. Genellikle romatizma ilerleyen yaşlarda ortaya çıksa da. Yay burcu olanlar için yaşın önemi yoktur. Bunun önlemini almazlar ise romatizmaya yakalanma olasılıkları yüksektir. ( yay burcu özellikleri )

Yay Burcu Kadını Ve Yay Burcu Erkeğinin Özellikleri

Yay Burcu Kadını

yay-burcu-kadını
yay-burcu-kadını
Yay Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Âşık bir Yay kadını tutkulu, enerjik ve her şeye hazırdır. ay burcu kadını hemen her konuda kendini eğitmek, bilgilendirmek için okur, araştırır ve toplumsal olaylara, ikili ilişkilere, tüm canlılara karşı duyarlılık sahibidir. Pek çok kişi canlılara karşı ilgilidir. Ancak ilgili olmak çoğu zaman bilgi ile bütünleşmediğinde boş bir ilgi durumu oluşturur. Doğanın gerçek gücü olan Yay burcu kadını elinde yayı ve okuyla ormanlarda avının peşinde koşan, avcı Artemis’e benzer. İstediği şeyin peşinden gitmekten büyük keyif alır. Oturup hoşlandığı kişinin ona yaklaşmasını beklemeyi sevmez, ilk adımı kendisi atar. ( yay burcu özellikleri )

Yay Burcu Kadınının Genel İlişkileri

Yay burcu kadınının en belirgin ve en çok takdir edilen özellikleri; inanılmaz kıvrak zekası ve çok etkileyici esprileridir. Bir yay burcu kadını tanıyıp da onun zekasına hayran olmamak elde değil. Her olaydan, her durumdan gülecek, hiciv yapacak bir yön bulup çıkaran yay burcu kadını ile sohbet edebilmek de en az ortalamanın üzerinde bir zeka gerektirir. İşte bu çok belirgin komedi, mizah yeteneği yüksek İQ’sunun yanında bir de çok okuyor, çok araştırıyor olmasından kaynaklanır. Bazı insanlar Yay burcu kadınının kaba ve doğrudan tavırlarından rahatsız olabilirler. Yay burcu kadınları, onların enerjisine ve dobra tavırlarına uyum sağlayamayan insanlara karşı sabırsızdır. Ne yazık ki bazı insanlar bu kadınlar gücü karşısında sinip kalır ve bağımsız tavırlarının altında ezilirler. Dolayısıyla her ne kadar herkes tarafından sevilseler de Yay burcu kadınları genelde uzun yıllar boyu yalnız kalabilir.

Yay Burcu Kadınının Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Bazı Şeyler

Bir yay burcu kadınını hayattan bıkmış, omuzları düşmüş, sinik bir şekilde görmeniz pek de mümkün değildir. Zira her daim enerjisi yüksek, her türlü etkinliğe hazır, istediklerini gerçekleştirmek için gerekli eforu harcamak için tam konsantre bir şekilde bekler durumdadır. Bu bağlamda enerjisi düşük, karamsar ve bıkkın insanlardan hiç hoşlanmaz. Bilinmeyen yerler, yeni insanlar, yeni fikirler ve yeni maceralar keşfetmek için can atan Yay burcu kadını özgür bir kadındır; hayatında modası geçmiş toplumsal cinsiyet rollerine ya da toplumsal tabulara yer yoktur. İstediği şeyi istediği zaman yapar ve bunun hakkında ne düşündüğünüzü umursamaz.

Yay Burcu Kadınına Hediye Alırken Bazı Püf Noktalar

Yay burcu kadınları için en hoşa gidecek olan hediyeler farklı ve tuhaf geçmişe sahip hediyelerdir. Bunların yanında yaratıcı yönlerini kullanmayı ve şimdiki zamanın ötesindeki gerçeklikleri tasvir edecek hediyeler yeterince ilgisini çekecektir. Kısaca özetleyecek olursak, başka bir ülkeden gelen, özel bir hikâyesi olan hediyeler oldukça hoşlarına gidecektir.

Yay Burcu Erkeği

yay-burcu-erkeği
yay-burcu-erkeği
Yay Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Yay burcu erkekleri âşık oldukları zaman büyüleyici olurlar. Yay burcu erkeği ile buluşmadan önce, başınıza ne gelmiş olursa olsun, yüzünüze gülücüğünüzü takmış olmanız gerekir. Bu erkek somurtan, sürekli hasta olan, sürekli söylenen ve depresif enerji yayan kadınlardan hoşlanmaz. Melankolinin yanından köşesinden geçmez. Buluşmaya gelirken kaza bile yapmış olsanız, bunu olabilecek en pozitif şekilde aktarmalısınız. 

Ama bu son derece kendine güvenen erkeklere âşık olduğunuz zaman dikkatli olun çünkü her daim av peşinde olacaklardır. Yay burcu için avlanmak her şeydir; flört ve arzunun dansını sergilemek üzere yaşarlar. Gidenin ardından yıllarını harcayıp yanında olan kişiyi görmezden gelebilirler. Zaman zaman da adanmışlıkları bu anlaşılmaz avcıları çekingen kılabilir. ( yay burcu özellikleri )

Yay Burcu Erkeğinin Genel İlişkileri

Buluşmanın hangi bölümünde olursanız olun, yemek için sabırsızlandığınızı göstermeniz hoşuna gidecektir. Yay erkeği oldukça iştahlıdır ve partnerinin de iştahlı olması hoşuna gidecektir. Güzel yemek yapabiliyorsanız ve bu detaydan bahsederseniz de, bir adım daha ilerlemiş olursunuz. Yay burcu insanları son derece eğlenceli ve esprilidir; bu da demektir ki partnerleriyle eğlenceli zamanlar geçirmekten keyif alırlar. Tutkulu, neredeyse her şeyi denemeyi isteyen Yay burcu erkeklerine en çok hitap eden partnerler, onlar kadar açık fikirli olan partnerlerdir.

Yay Burcu Erkeğinin Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Bazı Şeyler

Konsept ne olursa olsun, siyah ve çok koyu renkli kıyafetlerden uzak durun. Yay erkekleri rahat, genelde üzerlerine biraz daha bol gelen kıyafetleri tercih ederler. Sizin de benzer seçimler yapmanız ona kendisini rahat hissettirecektir. Hayatının hiçbir bölümünde kısıtlanmaktan hoşlanmayan bu erkek, kıyafet konusunda da kurallara göre hareket etmek istemez. Son derece sosyal olan Yay burcu erkekleri kros kayağı, avlanmak, ilginç aşk maceraları gibi heyecan verici deneyimlerin peşinden koşmayı severler. Asla yola gelip evde oturup kalmaktan hoşlanmazlar. Çoğu zaman göçebe bir hayat sürer, oradan oraya dolaşır ve nadiren evlerine birilerini çağırırlar.

Yay Burcu Erkeğine Hediye Alırken Bazı Püf Noktalar

Yay burcu erkeği için hediye seçmak aslında çok kolay. Sürekli yolculuklara çıkan ve gezmeyi seven yay burçları için yolculukta kullanabilecekleri ve onlara kolaylık sağlayacak bazı ufak hediyeler yeterli olacaktır. Bunların yanında ağır, hacimli ya da taşınması zor bir hediye almamaya dikkat edin. Güzel bir deseni olan, pratik ve taşıması kolay bir valiz hoşuna gidecektir, bilhassa sipariş üzerine yaptırılmış bir hediyeyse. Çok amaçlı alet edevatlar, zekice işlevleri olan eşyalar da oldukça ilgilerini çeker. ( yay burcu özellikleri )

Yay Burcunun Diğer Burçlar ile Uyumu

blank
Sagittarius zodiac sign on space background

Yay ve Yay Burç Uyumu:

İki meraklı, gezgin ruhlu, özgürlüğüne ve yepyeni deneyimlerle kendi yolunu ve doğrusunu bulmaya açık Yay insanının beraberliğinde doğal olarak bol aktivite ve heyecan vardır. İki yay burcu bir araya gelmiş ve geleceğe dönük planlar yapıyorsa bu iki yay büyük ihtimalle ya yolculuk sırasında veya eğitim hayatlarında tanışmışlardır. Diğer tüm benzer burçların birlikteliğinde olduğu gibi iki yay burcunun birlikteliği de benzer özelliklerinden dolayı renkli, uyumlu ve keyifli olacaktır.

Bir araya geldiğinizde en büyük zevklerinizden biri farklı konularda sohbet ederek beyin fırtınası yapmak olacaktır. Bu sohbetler iyimser bir atomosferde geçer ve çoğunlukla sosyal sorunlara odaklı olur. Her ikinizde küçük meseleleri o kadar derin bir şekilde ele alırsınız ki ertesi sabah uyandığınızda tüm dünyanın değişime uğrayacağını düşünebilirsiniz. Eleştiriye, fikirlerine karşı çıkılmasına tahammülsüz olan birbirinin aynası konumundaki bu iki insan karşıt burçları olan İkizler gibi konulara tarafsız bakabilmeyi öğrendiklerinde aralarında dengeyi sağlayabilirler. Meşhur patavatsızlıklarıyla birbirlerinin hata ve zayıflıklarını toplum içinde yüzlerine vuracak şekilde davranmadıkları ve birlikte hayatın anlamını keşfetmeye gönüllü oldukları sürece, uyum içinde uzun yıllar birlikte dünyanın herhangi bir yerinde, kendi evlerindeymişçesine yaşayabilirler. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Koç Burç Uyumu:

Koç ve yay burçları her ikisi de ateş grubunda yer alırlar. Benzer grupta bulunan burçlar bir süre sonra monotonluğa düşme riski ola da çoğu zaman iyi anlaşırlar. Aşk koç ve yay burcu için bir araya geldiklerinde macera ve heyecan demektir. Bu heyecan sürdürülebilir olduğu sürece güzel bir birliktelikleri olacaktır. Koç burcunun enerjisi, Yay burcunun gezginciliği ve öğrenme merakı ile birleştiğinde verimli bir birliktelik çıkabilir. Çok benzeyen enerjilere sahip olmaları uyumu  kolaylaştırır. Ancak Yay’ın prensiplerinde esnememesi, önyargılı ve ısrarcı olması; Koç’un ise bildiği gibi pervasızca davranmak istemesi ve bu konuda dayatması zaman zaman sorun çıkartabilir.

Yay insanının  başkalarının işlerine burnunu sokan, herşeyi en iyi bildiğini iddia eden, kendini üstün gören bir tavrı vardır. Bu yönüyle hiçbir eleştiriyi kaldıramaz ama kendi hayatının senaryosunu yazmak durumunda olan Koç’a ne yapması gerektiğini söyleyip durdukça ortam gerilebilir. Yay sizden daha esnek ve uyumludur. Siz ise uzlaşmayı beceremezsiniz. Aranızda bir anlaşmazlık olduğunda genelde Yay alttan alacaktır vede bunu fazla dert etmeyecektir. Gene de çok ileri giderseniz açıksözlülüğü ile sizi anında kendinize getirecektir. İlişkinizin başarılı olma sebeplerinden biri de budur. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Boğa Burç Uyumu:

Yay burcu da Boğa burcu da ilk anda kendilerinde olmayan özellikleri karşı tarafta gördükleri için birbirlerinden etkilenirler. Ancak başta ilgi çekici olan farklılıklar uzun süre bir arada yaşanmaya başlandığında, ilişkiyi olumsuz etkilemeye başlayabilir. Özünde toprak ve ateş grupları birbirlerini dengelemekte ve uyum sağlamakta zorlanırlar. İyi düşünmeden temkinsiz bir şekilde enerjisini dışarıya yansıtamayan Boğa insanı kendini kontrol altında tutarken, Yay hemen karar verip harekete geçmek eğilimindedir.

Yay insanı sınırlandırılmaya gelemez. Yay burcu değişken yapısı ile her ortama uyum sağlayabilen bir yapıya sahiptir. Bilgi birikimini, iletişim becerileri ile birleştirebilir. Boğa burcu ise sabit nitelikte olduğu için Yay burcu gibi her ortamda rahat bir iletişime sahip olamayabilir. Boğa burcu inatçı bir yapıya sahip olduğu için düşüncelerinden kolay kolay geri adım atmaz.  Maceracı ve özgürlüğüne düşkün yapısıyla, güvence duygusuna sıkı sıkıya bağlı olan Boğa insanını ürkütebilir. Boğa sükunet peşindedir, Yay ise yeni ufuklar, heyecan ve aktivite. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve İkizler Burç Uyumu:

Klasik anlamda farklı burçların uyumu iyi değildir ancak unutulmamalı ki her burcun bir eksiği vardır ve ancak diğer burçlarla bur eksikleri tamamlayabilirler. Yay ile olan farklılıklarınızı avantaja dönüştürebilirseniz verimli bir birlikteliğiniz olabilir. Doğada ve açık havada olmaktan hoşlanan Yay insanına gezmeyi tozmayı seven İkizler cazip gelir. İkizler bir soruna tarafsız yaklaşabilirken, Yay insanının önyargılı ve prensiplerinde ben-merkezci oluşu aralarında gerilim ve tatsızlık yaratabilir. Yay’ın ben bilirimci tavrına İkizler sinir olabilir. Özünde hava ve ateş grupları birbirlerini motive eden, uyum sağlamakta zorlanmayan burçlardır.

Birbirlerinden temel olarak ayrıldıkları nokta, ateş grubundan olan Yay’ın içgüdüsel bir şekilde, düşünmeden ama hissederek harekete geçmesidir. Felsefeye meraklı olmasına ve çok okumasına rağmen, İkizler gibi entelektüel bir yönü yoktur. İlişkinin sağlıklı yürüyebilmesi için Yay’ın hoşgörü geliştirmesi gereklidir. Sohbetleriniz derin ve zekice olacaktır. Her ikiniz de usta birer konuşmacısınız, yaşamınızda olan biten herşeyi biribirinizle paylaşırken ayrıntılı analizler yapabilirsiniz. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Yengeç Burç Uyumu:

Duygu dolu, şefkatli ve koruyucu kollamacı, merhametli Yengeç insanı ile ateş gruplarından coşkun, sıcak, idealist ve iddiacı Yay bir arada olmakta zorlanırlar. Yengeç insanının her şeyi duygusal boyutta dolu dolu yaşaması, hassasiyeti ve alınganlığı iç dünyasında türbülanslar yaratıp ruh halinde dalgalanmalara neden olur. Yengeç sezgileri ile hareket eder, Yay ise akılcı ve analitiktir. Yengeç kendi fikrini söylediği zaman, Yay bunu saçma ve olanaksız bulabilir. Yay zaman zaman kibirli, küstah ve nezaketsiz olabilir. Kırıldığınızı söylediğiniz zaman “gene mi” diye kabalaşacak ve kendinizi mızmız biri gibi hissetmenize sebep olacaktır.. ( yay burcu özellikleri )

Özgür ruhuyla içsel veya dışsal pek çok yolculuklara çıkıp hayatı deneyimlemek ve kendi yolunu bulmak ister. Bu anlamda Yengeç gibi bağımlılık özelliği bulunan bir insana takılıp kalmak istemez. Dışa dönük, neşeli, popüler ve sabırsızdır. Oysa Yengeç içe dönük, ailesine ve evine düşkün, hatıralarına bağlı, geçmişe özlem duyan biridir. Gelecek odaklı ve özgürlüğüne düşkün Yay insanına Yengeç’in aşırı verici, ilgili ve özenli davranması sıkıcı gelir. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Aslan Burç Uyumu:

İki ateş insanı yanyana gelince ya birbirlerini yakarlar ya da dünyayı! İkisi de iyimser, samimi, hevesli ve enerjiktir. Aslan burcu Yay burcuna göre daha cömert bir yapıya sahiptir. Tüm imkanlarını birlikte olduğu insanları memnun edebilmek için kullanır. Bu yönüyle çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Ancak doğum haritasında farklı etkiler almamışsa beğenilme ve ilgi çekme dürtüsünden dolayı maddi durumu ne olursa olsun lükse kaçan bir yaşamı vardır.

Birlikte oldukça keyifli ve canlı bir beraberlik içerisinde olacakları açıktır. Yeter ki Yay Aslan’a ihtiyacı olan kendini ifade edebilmek, gönlünden geçenleri olduğu gibi ortaya koyabilmek konusunda destek versin ve yaptıklarını takdir etsin; Aslan da Yay’ı kısıtlamasın, sınırlamasın. O zaman birlikte yepyeni ufuklara açılıp, hayatı heyecan verici bir olay olarak deneyimleyebilirler. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Başak Burç Uyumu:

Başak burcu genelde endişelidir, Yay ise tam tersidir. Hiç bir şeyi kafasına takmaz. Jüpiter tarafından yönetilen Yay sorumsuzluğuna karşılık (belki de pozitif düşündüğü içindir) çoğu zaman istediğine kavuşur. Ateş elementi olan Yay burcu hayatının tutku ve heyecan dolu olmasını ister. Tutku farklı şekillerde olabilir. Bu, harika bir kariyere sahip olmak, güzel bir şehirde yaşamak ya da hayatının aşkını bulmak olabilir.  Başak ne kadar çekingen ve tutuksa Yay insanı da o kadar dışa dönük, tezcanlı ve içgüdüseldir. Başak uzun uzun planlar yapıp, kılı kırk yardıktan, yapılacak işin ne gibi yararı olabileceğine kafa yorduktan sonra ancak bir şeye başlayabilir.

Yay insanı, bir gün aniden işine dayanamadığını ve istifa ettiğini ilan edebilir. Ertesi gün ise rahatlıkla seyahate çıkabilir. Size göre ise yeni bir iş bulmadan istifa etmek, üstelik bu arada para harcayacağı bir seyahate çıkmak deliliktir. Her şeyin yoluna gireceğine körü körüne inanması ve iyimserliği sinirlerinizi ayağa kaldıracaktır. Yayların her konuyu abartma eğilimi ise Başak gibi sade ve ölçülü bir burcun insanına garip gelir. Hepsinden öte Başak insanı alçakgönüllü ve çekingendir. Oysa Yay insanı kendisinin asil olduğunu düşünür. Burnu büyük bir tavırla insanlara yaklaşması Başak’a itici gelebilir. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Terazi Burç Uyumu:

Terazi ve Yay hareketli ve iyimser kişilerdir. Siz Terazi yeni insanlarla tanışarak arkadaş çevrenizi genişletmek ve yeni deneyimler edinmek istersiniz. Siz insanlarla eğlenmek, Yay ise farklı kültürleri ve farklı dilleri tanımak için sık sık yolculuk yapmak ister. Terazi insanlarla birlikte olarak, Yay ise farklı yerlere giderek hayatı tanır ve keyif alır. Birbirinizi bu aktivitelere ikna etmek çok kolay olacaktır. Yay’ın her an yeni bir şeyler öğrenme, alıp başını gitme, yeni yerler keşfetme arzusu Terazi’yi ürkütür,  dengelerini bozar. Sonuçta Terazi ilişkinin burcudur.

Terazi “ortaklık” burcudur ve evlilikten yanadır. Yay ise “bekarlık” burcudur ve özgürlüğüne düşkündür. Bu farklılık problem yaşamanıza neden olabilir. Siz evliliğe hazır olduğunuzu hissettiğinizde sevgilinizin bu konuda şüpheleri olduğunu göreceksiniz. Değişken nitelikli bir burç olduğu için her ne kadar uyum sağlama yeteneğine sahipse de özgürlüğünden ödün vermek istemez. Terazi insanı nezaketi, zarafeti ve kibarlığıyla tam bir salon insanı portresi çizerken, Yay bir doğa aşığı ve bazen beklenmedik şekilde kaba ve patavatsız olabilecek biridir. Terazi onun özgürlüğünü kısıtlamadığı, adeta Yay’ı avucun içinde ama sıkmadan kavradığı sürece bu ilişki yıllarca sürebilir. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Akrep Burç Uyumu:

Akrep burcu su grubunda yer alır. Yoğun duygulara sahiptir. Yay burcu ise ateş grubundadır. Grup uyumları birbirleri ile zıttır. Yay değişken ve özgürlüğüne düşkündür, sık sık bir yerlere seyahat eder, evlilik yay için bu hayatta alınabilecek son risk gibidir. Akrep duygusal olarak muazzam bir güce ve derinliğe sahipken, Yay Akrep’e oranla herşeyi daha dürtüsel ve heyecanlı bir şekilde yaşayan bir yapıdadır. Akrep sabit nitelikli bir burçtur. Olumsuz kullanımıyla kuşkucu, sabit fikirli ve takıntılı, kendi düşüncelerini empoze eden biri olabilir.

Akrep burcu bir konuda kesin bir hükme varmadan önce uzun süre analiz edip araştırır ve son kararını son kez verir. Sabit bir burç olmasından dolayı geri adım atması çok zordur. Ancak Yay burcu öyle değildir. Entelektüel bakış açısına sahiptir ve sahip olduklarına sürekli yenilerini ekler.. Öte yandan Akrep derin ve yoğun bağlılığı temsil ederken, diğeri özgürlüğü, maceraperestliği ve yeni ufuklar keşfetmeyi, bu uğurda her zaman meraklı bir öğrenci olabilmeyi getirir. Akrep’in kontrolcülüğü kendisini tuzağa düşürülmüş, prangalara vurulmuş gibi hissettirebilir. Öte yandan Yay insanında da kendi doğrusunu dayatmak, en doğruyu kendisinin bildiğini düşünmek gibi gölge yönler ortaya çıkabilir. Bu durumda birbirleriyle düşünsel platformda bile güç savaşları yaşamaları kaçınılmazdır. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Oğlak Burç Uyumu:

Ateş gruplarından hevesli, enerjik, değişken, tezcanlı Yay, toprak gruplarından ciddi, mesafeli, sorumluluk duygusu yüksek ve melankoliye, karamsarlığa eğilimli Oğlak burcu ile anlaşmakta zorlanır. Yay insanı ne kadar idealist, iyimser ve neşeliyse, Oğlak o kadar gerçekçi ve karamsar, içine kapanıktır. BYay burcu sosyal çevresi geniş ve birikimli bir filozoftur. Kendisini insanları, hayatı ve yaşamı tanımaya adar. Ve doğal olarak çok birikimlidir. Sohbetleri doyurucu ve bilgi doludur. Oğlak burcu sizin anlatacaklarınızı keyifle dinleyecektir. Ancak bir süre sonra Oğlak burcu size fazla tutucu geleceği için aranızdaki iletişim zayıflamaya başlayabilir.

İç dünyası zor, yıpratıcı ve herkesin tahammül edemeyeceği kadar derin mücadeleye sahne olur. Eğer birlikte olduğunuz Oğlak burcu henüz bu süreci atlatamamışsa yapacağınız yolculuklara mutlaka onuda götürmeye çalışın. Sorun yalnızca Yay’ın şevkini ve iyimserliğini Oğlak’ın olumsuz yaklaşımıyla söndürmesinde değildir. Her ikisinin de dikkafalı olması ve doğrularında dayatmayı fanatik olmaya kadar vardırmaları ciddi sıkıntı yaratabilir. Ayrıca, derinden bağlılık isteyen ama bunu belli etmekte zorlanan Oğlak’ın depresif duygularıyla uğraşmak Yay insanına can sıkıcı gelebilir. ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Kova Burç Uyumu:

Kova burcu her ne kadar gelecek, değişim ve teknoloji ile ilgili olsa da sabit bir burçtur. Yay burcu ise değişken bir yapıya sahiptir. Yay kovaya göre daha esnektir. Zaman zaman tartışmalar yaşamaları kaçınılmazdır.  Birlikte macera duygusuyla veya sırf değişiklik olsun diye ani kararlarla yolculuklara çıkabilirler. Kova insanı da tıpkı Yay gibi bağımsızlık ve bağlanma arasında gider gelir; kalıcı bir ilişkiye girmekte zorlanır. İlişkilere bir hayli temkinli yaklaşan Kovalar yakınlık kurduklarında bile belli bir mesafeyi korurlar.

Yay burcu da Kova burcu da konuşmayı seven burçlardır. Duygu ve düşüncelerini sözel olarak aktarmayı ve paylaşmayı severler. Saatlerce bir konu hakkında konuşabilirler.. Her ikisinde de gölge yönüyle kibirli, hatta küstah bir duruş söz konusudur. Ancak Yay insanı kendisini herkesten üstün gören, zaman zaman lütufkar ve kendini beğenmiş davranabilen biriyken Kova, herkesin eşit, herkesin özel ve kendine özgü olduğunu düşünür. Yay’ın ateşli enerjisiyle kıyaslanacak olursa, hayli soğukkanlıdır. Her iki burçta mutfak işlerine sıcak bakmazlar. Her ikisi de diğerinin iyi yemek yapabileceğini ümit ederek birlikte olmuştur ancak her ikisi de aç kalacaktır. Sorunu aşmak için sık sık dışarıda yemek yemeye çıkmaları kaçınılmazdır.  ( yay burcu özellikleri )

Yay ve Balık Burç Uyumu:

Ateş gruplarından hevesli, enerjik, yeni ufuklar keşfetmek, hayatta anlam arayışında deneyimler yaşamak üzere dünyaya gelmiş Yay insanının, su gruplarından Balık ile hem anlaştığı yönler vardır hem de anlaşmakta zorlanır! Yay atletik bir vücuda sahiptir, Balık ise hantal olabilir. Yay burcu sizi spor salonunda form tutmanız için heveslendirebilir. Siz de onun yüzmeye olan ilgisini artırabilirsiniz. Fazla yorucu ve rekabet gerektiren spor türleri sizi yıpratır. Başka ortak hobileriniz olsa bile farklı sporlar yapma konusunda anlaşabilirsiniz.

Yay çok açık sözlü, Balık ise kırılgan ve diplomatik olduğu için bu ilişki özellikle iletişim bakımından zor olacaktır. Yay burcu patavatsızlığının yanı sıra umursamaz, ilgisiz ve bazen de bilerek kırıcı olabilir. Bu tutumu için hesap sorduğunuz zaman bunu aslında sizin istediğinizi söyleyecek, tartışmalarınız uzayacak ve sonuçta ilişkiniz bitebilecektir.  Balık insanı duygusal olarak bir uçtan bir uca salınımlar yapabilen, etkilere açık ve kararsız biridir.  Zaman zaman duyguları adeta uyuşmuşçasına hissiz bir görüntü verebilir. Yay ise hemen hevese gelir, enerjiktir ve yaşadığı herşeyi, her duyguyu ve olayı büyüterek, abartarak coşkulu bir şekilde yaşar. Bu yönüyle de Balık ile taban tabana zıttır.  Yay insanı aşırı duygusal tepkileri ve kararsızlığı, tutarsızlığı ile kendisini yoran ve kafasını karıştıran biri ile pasifize olacağından korkarak ilişkiden geri durabilir! Sonuç olarak su, ateşin harlanmasına engel olur, şevkini ve hevesini söndürür. ( yay burcu özellikleri )

Yay Burcu İçin İdeal İş Alanları Nelerdir?

yay burcu özellikleri
yay burcu özellikleri

Yay burcunun aklına bir şey düştüğünde o şeyi yapana kadar ellerinden geleni yaparlar. Belirli bir anda ne söylemeleri gerektiğini çok iyi bilirler. Farklı görevleri ve dinamik bir atmosferi severler. Bilime ve öğrenmeye merakları nedeniyle de “yabancı dil öğretmeni, çevirmen, avukat, danışman, jokey, profesör, bakan, eczacı, psikolog, jüri üyesi, senatör, sporcu, öğretmen, pasaport memuru, hakim” gibi meslekler Yay burçları için uygundur. ( yay burcu özellikleri ) https://en.wikipedia.org/wiki/Sagittarius_(astrology) https://www.cosmopolitan.com/uk/entertainment/horoscopes-monthly/a29651468/sagittarius-traits/ https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/sagittarius/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir