Yengeç Burcu özellikleri – Kadın Ve Erkek için Ayrı Ayrı Kişilik Özellikleri

Yengeç burcunun en detaylı özelliklerini burada sizin için hazırladık. Yengeç burcunun kişilik özellikleri, yengeç erkeği, yengeç kadını, yengeç burcu özellikleri, yengeç burcuna uygun meslekler, yengeç burcunun diğer burçlar ile uyumu, yengeç burcu erkek, yengeç burcu kadın gibi birçok detay burada sizlerle. Keyifli okumalar..

Yengeç Burcu özellikleri 

 • Tarih: (21 Haziran – 30 Temmuz)
 • Sembolü: YENGEÇ
 • Elementi: SU
 • Niteliği: KARDİNAL BURÇ
 • Uğurlu taşları: AKUAMARİN, KUVARS, SAFİR, ZÜMRÜT
 • Vücutta tekabül ettiği yer: GÖĞÜS
 • Yönetici gezegeni: AY
 • Renk: BEYAZ
 • Gün: PERŞEMBE
 • Uğurlu sayılar: 3 VE 2
 • Nefret ettiği şeyler: DAĞINIKLIK, İNSAN İÇİNDE KONUŞMAK, TELAŞLANDIRILMAK, YENİ İNSANLAR, ÖZEL HAYATININ KURCALANMASI
 • Gizli tutkuları: AİLESİNİ VE YAKIN ARKADAŞLARINI KANATLARI ALTINA ALMAK
 • Güçlü yanları: SABIRLI, HAYALPEREST, İKNA KABİLİYETİ YÜKSEK, DUYGUSAL, SADIK
 • Zayıf yanları: SÜREKLİ KARAMSAR VE BUNALIMLI RUH HALİ
 • Olumlu özellikleri: YARDIM ETMEYİ SEVEN, SABIRLI, ROMANTİK, MERHAMET SAHİBİ
 • Olumsuz özellikleri: DEDİKODUYU SEVEN, KİBİRLİ, FAZLA DUYARLI VE REKABETİ FAZLA SEVMESİ
 • En sevdiği şeyler: YENİ LEZZETLER TATMAK, ÇOCUKLAR, EVDE YAPILAN AKTİVİTELER, YARDIM ORGANİZASYONLARI

Yengeç Burcunun Genel Kişisel özellikleri

yengeç-burcu-özellikleri

Yengeç burcu, tıpkı Akrep ve Balık gibi su elementine bağlıdır. Yengeç burcu olanların ruh halleri çok önemlidir. Kişilik olarak yeterince olgundur ve kendilerini kontrol etmeyi becerebilirler. Yengeç burcu ya seviyor ya da sevmiyordur ortası yoktur onun için. İletişim dilini çok iyi kullanır ve girdiği her ortamda kendini sevdirir, dikkatleri üzerine çeker. Yengeç burcu insanları etrafındaki herkesin mutlu olmasını ister. Çok hayal kurarlar ve romantik aşıklardır. Karşısındaki partnerini mutlu etmek için en güzel yolları bulurlar.Ruh halleri değişken olan Yengeç’lerin de her burcun olduğu gibi olumsuz yanları da vardır. Dağınık, küskün, çapraşık olabilirler. Ruh halleri sık sık değişir. Aşağılık kompleksi nedeniyle kendine acıma eğilimleri vardır, övgü almak onların yumuşak karnıdır. Bazen patavatsız, kırıcı ve zor olabilirler. 

Simgesi Yengeç’e bakarak Yengeç burcu hakkında çok şey anlaşılabilir. Doğadaki Yengeç kalın kabuğunu giyinmiştir, kalın kabuğu sayesinde içindeki yumuşak yanı saklar ve kötülüklerden korunur. İşte Yengeç burçlarında da benzer bir yan göze çarpar. Dıştan bakıldığında farklı, sert görünür, iç dünyası ise romantik ve duygusaldır. Aynı şekilde evi Yengeç için çok önemlidir. Çünkü evi Yengeç’in kabuğudur. genel olarak Yengeç’ler geleneksel, evcil bir doğaya sahiptirler.Özellikle çocukluk hatıraları Yengeç’ler için büyük önem taşır. Çocukluk anıları hafızalarında ilk günkü gibi canlıdır. Bu anlamda bugünden çok geçmişte yaşarlar.

Hem Yengeç erkekleri hem kadınları sınırsız sever, çok fazla verir ve çok az ister. Öğrenmeleri gereken ders; vermek kadar zarifçe almayı da becerebilmektir. Sevdikleri, hayran oldukları kişiler onları çok kolay etkiler. Sadık birer arkadaştırlar, ancak bu sadakatlerinin negatif bir yanı da vardır. Bu sadık tarafın en kötü yanı, arkadaşlarıyla yeni gelene, yeni çevrelere, dışarıdan onlara karşı soğukluk göstermeleri ve şüphe beslemeleridir.
Yengeç burcu gezegen geçişi sırasında kendimizi duygusal ve nostaljik hissedebiliriz. Duygular ve sezgiler mantığın ve zekânın önüne geçer. Bu dönemler kendimizi ve sevdiklerimizi beslememiz gereken dönemlerdir. Yengeç enerjisi ruhun gıdasıdır ve bir kez bu gıdanın tadına baktığınızda sakinleşmiş, doymuş hissedersiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: ZEKA TESTİ ( TESTİ ÇÖZ ZEKANI TEST ET)

Cinsiyetlere Göre Yengeç Burcunun Farklı Özellikleri

Yengeç burcu kadını

yengeç-burcu-kadını
yengeç-burcu-kadını
Yengeç Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Gerçekten âşık olan Yengeç kadınları, bir girdaba kapılarak sizi geri kalan dünyanın ortadan kaybolduğu gizli bir bölgeye götürürler. İlk başta harika gibi görünse de bu tür ilişkiler çoğu zaman sembiyotik, bağımlı ilişkilere evrilir. Özverili ve özenlidir. Aynı tarihler de doğdukları kişiler ile kolay arkadaş ve aile olabilirler. Yengeç kadınlarını ön plana çıkaran en belirgin özelliği ise hizmet etme konusunda sınırları yoktur. ( yengeç burcu özellikleri ) Bu nedenle herkes onlara her alanda ihtiyaç duyabilirler.Bu burcun kadınları doğuştan başkalarını mutlu etmeye isteklidir ve size yaptıkları şeylerin takdir edilmesini isterler. Zaman zaman sergiledikleri melodramların haricinde, Yengeç kadınıyla aşk yaşamak son derece doyurucu bir deneyim olabilir.

Yengeç Burcu Kadınının Genel İlişkileri

Yengeç kadınları ilişkilerinde, sevdiklerine karşı sevgi dolu ve tutkulu olma eğilimindedirler. Bir kez bağlandıklarında yalnızca bir kişiyle derin bir bağ kurmak isterler. Yalana asla tahammül edemez. Yalandan nefret eder ve sürekli dürüst olunması konusunda çevresini uyarır. Aynı elemente ait olan Akrep ve Balık burcu gibi, mantıklarını fazla kullanmadan duyguları ile hareket ederler. Bu huyları yüzünden bazen insanlarla fazladan uğraşmak zorunda kalabilirler. Ay gezegeninde olan yengeç kadınları, ayın evrelerine göre değişiklik gösterebilir. Haklarını asla yedirmez ve kötülükten hoşlanmazlar. Fazla kibar da olsalar, iyi niyetlerinin suistimal edildiğini düşünür ya da farkına varırlar ise, çok sert olabilirler.Bir Yengeç kadını aşkı bulduğu zaman arkadaşlar ve diğer ilişkiler bir kenara atılır; bu ilişkileri görmezden gelmek de sıklıkla Yengeç tükenmesiyle sonuçlanır.

Yengeç Burcu Kadınının Hoşlandığı Ya da Nefret Ettiği Şeyler

Yengeç kadınının kendini en mutlu hissettiği yer evidir; ev onun için rahatlama ve tazelenme kaynağıdır. Geleneklerine oldukça bağlıdırlar. Aile hayatlarına çok fazla önem verirler. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler. ( yengeç burcu özellikleri ) Fakat yengeç burcu aşık olduğu zaman, anne içgüdülerini kontrol etmekte epey zorlanabilir. Gerçek hisler kafasını karıştırabilir. Dinlenebileceği ve güzel yemekler yiyebileceği sessiz bir ortam arayışında olan Yengeç kadını kalabalık sokaklardan, gürültücü komşulardan hoşlanmaz ve genel olarak su kenarında yaşamayı ister.

Yengeç Burcu Kadınına Hediye Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli..

Yengeç burcu kadını, duygusal ve manevi değeri yüksek olan hediyelerden hoşlanır. Her şeyden önce evi gelir. Ev hayatına uygun hediyeler tercih etmek doğru olacaktır. Aynı markalardan alışveriş yapmayı severler. Onun sevdiği giyim markalarını öğrenip oralardan elbise alabilirsiniz. Aileden yadigar mücevherlere çok önem verir. Fotoğraf makinesi hediyesi, onu çok mutlu eder. Ayrıca şipşak fotoğraf makinelerinden alırsanız değmeyin keyfine. Birlikte geçirdiğiniz güzel günlerden hatıra kalan fotoğrafları güzel bir anı defteri haline getirerek hediye edebilirsiniz. Yüzünde tatlı bir tebessüm yaratmak istiyorsanız, kocaman bir papatya buketi hediye edebilirsiniz.

Yengeç Burcu Erkeği

yengeç-burcu-erkeği
yengeç-burcu-erkeği
Yengeç Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Yengeç erkekleri âşık oldukları zaman adanmış bir sevgili olurlar. Size olan hayranlığını abartılı tavırlarla gösteren, aşk mektupları yazan beyaz atlı prens gibi çıkagelirler. Her ne kadar mantıklı olsalar da, duygusallığa daha yatkınlardır. Romantik yapıya sahiptirler. ( yengeç burcu özellikleri ) Eğlenceli, adrenalini yüksek maceralardan hoşlanırlar.  Bir kez karşılıklı saygıya dayalı bir ilişki oturtabildiğinde, sevgilileriyle olan bağları heyecanlı olmaktan ziyade samimi bir hale gelir. Yengeç erkekleri inanılmaz derecede sahiplenici ve kıskançtır. Sahip olduklarının ellerinden kaçıp gitmesinden korkarlar.

Yengeç Burcu Erkeğinin Genel İlişkileri

Yengeç erkekleri ana kuzusu olma eğilimindedir; buna hazırlıklı olun. Bencil olmayan burçlar arasındadır. Sevdiğini son derece korur, zarar gelmesine hayatta izin vermez. Karşıdan bakıldığında insanları koruyan yanı sizlere tuhaf ve korkutucu gelebilir. Yengeç kadını, korumacı içgüdüsünü her zerresinde hisseder. Öte yandan ailenizle tanıştırmaya en uygun adaydır: Akşam yemeğini yerken tüm görgü kurallarını eksiksizce sergiler; aperitifler geldiğinde çoktan annenizi de babanızı da sizin şimdiye kadar birlikte olduğunuz kişiler arasından en iyisi olduğuna ikna etmiş olacaktır.

Yengeç Burcu Erkeğinin Hoşlandığı Ya da Nefret Ettiği Şeyler

Yengeç erkekleri tam bir ev kuşudur; kişisel alanlarına derinden bağlıdırlar ve büyük bir kanepenin üzerinde gevşemeyi severler. Duygularınızı iyi anlatmayı bilin. Öyle derin hisler ile ona yaklaşın ki sizden vazgeçmesi mümkün olmasın. Onun kendini güvende hissetmesini sağlayın. Hiç bir konuya yüzeysel gelişi güzel bakmayın, derin duygularının farkında olmalısınız. Emin olun öyle bir durumda haddinden fazla üzülecektir. Hayatlarında sevmek ve sevilmek büyük önem taşır çünkü fazla hislidirler. Eğer duygusal ve istikrarlı bir ilişki içerisinde ise yengeç kadını, çok düşünmeden evlenmek ve çocuk sahibi olmak ister. Ailesi için her şeyi göze alabilir.  Eve geldiğinde eşofmanlarını çekip rahatlamaktan ve yan gelip yatmaktan zevk alırlar. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç Erkeğine Hediye Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Yengeç erkekleri eski ve sıra dışı şeylere bayılır, bilhassa sahip oldukları şeyin başkalarında olmadığını biliyorsalar çok mutlu olurlar. Ay tarafından yönetilen Yengeç erkekleri genelde feminen tabiatlarıyla daha içli dışlıdırlar; dolayısıyla güzel kıyafetler ve aksesuarlar alabilirsiniz. Çoğu zaman el yapımı gümüş yüzükler gibi mücevherlerden hoşlanırlar. Lavanta gibi çiçeksi ya da şekerli kokulardan oluşan kokular da hoşlarına gidecektir.

Yengeç Burcunun Diğer Burçlar ile Uyumu

yengeç-burcu-özellikleri
yengeç-burcu-özellikleri

Yengeç ve Yengeç Burcunun Uyumu:

Her ikisi de hassas, alıngan, bağlanma kapasitesi yüksek, duygusal ve anaç ruhlu iki su insanı birbirlerini anlayabilirler. Yengeç’lerin yoğun duygulara, sık sık içten sevgi gösterilerine, şefkate, ilgiye ve yakınlığa ihtiyaçları vardır. Sadece ilişkinin en başında değil hayatları boyunca aynı ilgiyi beklerler. Sevgi alamazlarsa susuz kalmış çiçekler gibi solabilirler. Aynı şeylere ihtiyaç duyduğunuz için birbirinizi iyi anlarsınız. Yengeç’lerden birinin karşıt burcu olan Oğlak’a kayması halinde şaşırtıcı bir şekilde soğuk, mesafeli bir tutum içersinde olduğu gözlenebilir.

Aslında partner ilişkilerinde kendimizde fark etmediğimiz, ya da görmekten kaçındığımız yönlerimizi bize geri yansıtan insanları kendimize çektiğimiz için  karşımızda aynı bizim defolarımıza sahip birini görmek pek de hoşa gitmeyebilir! Dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise geçmişle olan bağınız olacaktır. Yengeçler bugünden şikayetçidirler, geçmişe özlem duyarlar ve hatıraları ile yaşarlar. Birinizin önceki evliliğinden bir çocuğu varsa onunla ilgilenmekten diğer Yengeci ve çocuklarını ihmal edebilir. Bu da hassas diğer Yengeci incitebilir. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Koç Burcunun Uyumu:

Kendi projeleri ve istekleri ile bir hayli meşgul olan Koç insanı ile başkalarına yardım etmek, insanları yedirmek, içirmek, doyurmak, korumak ile ilgili “kozmik anne” Yengeçler’in oluşturduğu sinerji oldukça ilginçtir.Yengeç burcu için iyi bir aile hayatı ve ev öncelikli iken sizin için bunlar sadece ayrıntıdan ibarettir. Sizin için ev günün sonunda dinlenmek için ideal bir ortamdır ama yengeç burcu için hayatın başlangıç noktasıdır.

Yengeç burcu Koç’un neden evde oturamadığını merak ederken, Koç ise Yengeç’in başarı hakkında hiç bir şey bilmediğini düşünür. Koç, Yengece başarı için onun hayal bile edemeyeceği kadar çalışma, çaba, zaman ve dikkat gerektiğini haykıracaktır. Yengeç’te de biraz hırs vardır ama hiç bir zaman sizin işinize olan düşkünlüğünüzü anlayamayacaktır.. Koçlar ne kadar özgürlüğüne düşkünse, Yengeçler de o kadar bağlanmaya eğilimlidir. Yengeç, Koç insanının duygusal inceliklerle uğraşmayan haline ve benmerkezciliğinden alınmamayı becerebilirse, ilişki yürür. Koç ise, Yengeç’in aşırı duygusallığında boğulabilir. Dengeyi bulamadıkları taktirde bir hayli zorlanabilirler. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Boğa Burcunun Uyumu:

Midesine düşkün, damak zevki gelişmiş Boğa’nın Zodyak’ın aşçısıyla birlikte olduğunda keyifli sofralarda hayatın tadını çıkarabileceğini tahmin etmek güç değil! Sakin, tatlı, uyumlu, güzelliklere ve rahatına düşkün Boğa insanı, hassas ve anaç Yengeç ile rahat eder. Sezgisi güçlü Yengeç burcu siz daha ağzınızı açmadan bile aklınızdan geçenleri bilir. Yengeç size şefkat ve ilgi gösterecek siz de ona aynı şekilde karşılık vereceksiniz. Bu ilişkinin yürümemesi için hiçbir sebep yoktur. Başbaşa kaldığınız zaman kucak kucağa ve yanak yanağa sevgi dolu saatler geçireceksiniz.

Yengeç için de evi ve ailesi çok önemlidir. Birlikte güzel ve gerçekten sevgi dolu bir yuva yaratabilirler. Yengeç insanı ise sevgisini birbirinden lezzetli yemekler pişirerek gösterecektir. İkinizde bu durumdan mutlu olursunuz. Başbaşa lezzetli bir yemekten sonra birbirinizi baştan çıkarmaya bayılırsınız. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve ikizler Burcunun Uyumu:

Değişken, esnek ve her kalıba giren hava burcu insanı için su gruplarından hassas, anaç, nazik ve alıngan Yengeç biraz anlaşılması güç gelir. Siz Yengeç bir yengeç burcu olarak birliktelik, yakınlık ve kuvvetli duygularınızla güçlüsünüz. İkizler ise soğuk, ilgisiz ve uzak olabilir. Siz sempatik, merhametli ve duygusalsınız, İkizler ise objektif, mesafeli ve akılcıdır. İkizlerin hareketli ve arkadaş canlısı oluşu başta size cazip gelse de bir süre sonra bu ulaşılamaz hallerinden bıkkınlık gelebilir.Bu ilişki ancak Yengeç insanının özverisi ve anlayışı ile yürür, ama süreç içinde çok kırılır, zedelenir.

Yengeç burcu için ailesi ve akrabaları çok önemlidir. İkizler burcu için ise dünyada tanışılması gereken çok insan ve gidilmesi gereken çok yer vardır. Yengeç burcu evlenip evine yerleştikten sonra nostalji yaşamayı sever. İkizler burcu için nostalji sadece kitaplarda okuduğu bir kelime gibidir. Yengeç ve ikizler burcu arasındaki aşk, farklılıkların aniden ortaya çıkardığı bir çekiciliktir Surat asıp kabuğuna çekilebilir. Öte yandan, İkizler dışarıda aktif bir hayat isterken, Yengeç’in evcil tavrı nedeniyle birbirlerinin ritmine uyum sağlamakta sıkıntı yaşarlar. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Aslan Burcunun Uyumu:

Yumuşak, nazik, koruyucu kollayıcı, hassas ve güçlü duygulara sahip olan Yengeç, ateş gruplarından güçlü ve parlak Aslan’ı gördüğünde gözleri kamaşır. Aslan’ın dışa dönüklüğü, sıcak kanlı ve gururlu duruşu, duygusal ve aile-ev yönelimli, içine kapanık Yengeç insanına önceleri hoş gelse de, Aslan’ın etrafında sürekli bir hayran kitlesi oluşturmak istemesi bazı sıkıntılar oluşturabilir. Birlikte oldukları ortamlarda hep ön planda olması bir süre sonra canını sıkmaya başlar. Yengeçler sevme ve bağlanma kapasitesi en yüksek olan insanlardır. Ancak “ne kadar bencilsin, hep kendini düşünüyorsun” tarzında bir yaklaşımınız olursa iletişiminiz olumsuz etkilenecektir. Aslan burcunun “ben” yaklaşımı bilinçli yaptığı bir tutum değildir.

Sevgili Yengeç, Aslan sizden çok farklıdır. Gösterişli, abartılı Aslan hayata tutku ile bağlıdır ve istek doludur. Aslan, Güneş sisteminin yöneticisi Güneş tarafından yönetildiği için ben merkezci ve egoist olabilir. Biri son derece verici, adeta kozmik annelik etmeye hazır, diğeri ise kendi egosal ihtiyaçları ile fazlasıyla meşgul olan bu iki insanın bir arada olması biraz güçtür. Temelde su ve ateş grupları uyumsuzdur. Ateşin heyecanını ve heveslerini su  insanı aşırı duygusallığı ile söndürebilir. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Başak Burcunun Uyumu:

Duyarlı ve kırılgan, bağlanmaya hazır Yengeç insanı, alçakgönüllü, titiz,  detaycı ve çalışkan Başak insanı ile uyumlu bir beraberlik içinde olabilir. Yengeç burcu evcimendir. Evine sadık ve bağlıdır. Başak burcu da tertipli ve düzenlidir. Yaşadığı alanda temizlik ve düzen öncelikleri arasında yer alır. Bu sizin de aşina olduğunuz bir konudur ancak başağın temizlik ve düzen tutkusunu abartılı bulabilirsiniz.

Günlük hayatta da iyi anlaşırsınız. Başak insanı, pratik, düzenli, organizedir ve sizin gibi güvenlik arayışı içindedir. Sizin gibi değişken ruh halleri olmadığından karamsar günlerinizde size destek olacaktır. Başaklar’ın ise servis verme, hizmet etme  özellikleri vardır. Bu özelliklerini harmanlayarak ikisi de ortak güzel bir yaşam düzenleyebilirler. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Terazi Burcunun Uyumu:

Özünde su ile hava grupları birbirlerini dengelemekte zorluk yaşarlarsa da, duygusal, sevecen ve korumacı, anaç tavırlı Yengeç; nazik, kibar ve cana yakın, sanatsal yönleri olan Terazi ile olmaktan zevk alabilir. Yengeç burcu evinde oturmayı sever, siz ise mümkün olduğu kadar çok dışarı çıkmak istersiniz. Siz yeni insanlarla tanışmak, yeni deneyimler edinmek isterken o bütün bunların vakit kaybı olduğunu düşünmektedir. Yengeç insanının evcimenliği sizi çıldırtabilir.

Yengeç duygularını dışa vurmakta zorlanan bir burçtur. İsteklerini kolay kolay söyleyemez. Dile getirdiğinde reddedilebileceğinden korkar. Onun bu tutuk ve güvensiz davranışı kendisi de  kararsız ve değişken olan Terazi’nin kafasını iyice karıştırabilir. ETerazi Yengeç aşk uyumu kısa süre için etkili ve ilişkiyi derinleştirici bir etkiye sahiptir. Terazi için evlilik, Yengeç için ev hayatı önemlidir. Bu ortak noktada buluşsanız da ilişkinin seyri Yengeç burcunun size ne kadar uyum sağlayabildiğine bağlı olacaktır. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Akrep Burcunun Uyumu:

İki su grubu insanı. Duyarlı, derin, etkileyici,tutkulu ve romantik. Doğaları birbirine benzemekle birlikte, temel bazı özellikleri farklıdır.er ikinizde derin bir duygusallığa sahip olduğunuz için aşırı romantizm zaman zaman duygusal kırılmalara sebep olabilir. Bu durumda taraflardan birinin diğeri için kırılan kalbi onaran bir tamirci olması gerekir. Akrep burcu sabit ve muktedir olmayı sevdiği için burada daha çok kurtarıcı rolünü üstlenecek olan Yengeç burcudur

Aralarındaki duygusal bağ kimi zaman aşırı yoğun olabilir. Bu kadar yoğun bir uyum içeren birliktelikte Akrep burcunun kıskançlığı sorun olabilir. Akrep burcu ile birlikte olan sadece ona ait olmalı. Bu sizin için bir ilke konumunda olduğu için kıskançlık sözleşme bozulduğunda açılacak bir savaş niteliği taşıyabilir. Akrep insanının hem karşısındakiyle bir olma hem de bundan aşırı derecede korkması söz konusudur. O nedenle açılıp duygularını ifade etmekte zorlanırken, Yengeç’e kendisini ilişkide güvensiz hissettirebilir. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Yay Burcunun Uyumu:

Duygu dolu, şefkatli ve koruyucu kollamacı, merhametli Yengeç insanı ile ateş gruplarından coşkun, sıcak, idealist ve iddiacı Yay bir arada olmakta zorlanırlar. Siz sezgilerinizle hareket edersiniz, Yay ise akılcı ve analitiktir. Siz kendi fikrinizi söylediğiniz zaman, Yay bunu saçma ve olanaksız bulabilir. Yay zaman zaman kibirli, küstah ve nezaketsiz olabilir..

Bazen dürüstlüğü dobralık derecesine vardırdığında sözleri Yengeç’in canını yakabilir. Özgür ruhuyla içsel veya dışsal pek çok yolculuklara çıkıp hayatı deneyimlemek ve kendi yolunu bulmak ister. Bir ilişkiyi değerli kılan o ilişki içerisinde kendinizi değerli hissetmenizdir. Birlikte olduğunuz insan bilinçli bir şekilde sizi kırmak istemez ancak yapısı sizin hassasiyetinizi anlamaktan uzak olabilir. Yay burcu ile birlikte iken ne kadar değerli olup olmadığınızı sorgulamak zorunda kalabilirsiniz.  ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Oğlak Burcunun Uyumu:

Birbirine karşıt burçlardır. Yani, her ikisi de bir aksın iki ucudur. O nedenle birbirlerini tamamlar ve dengeleyebilirler.Oğlak başta size soğuk ve donuk gelebilir ancak birlikte başbaşa kaldığınızda hiçte öyle olmadığını görebilirsiniz. Her ikinizde fazla konuşmazsınız. Gerekeni gerektiği kadar yaparsınız. Yaşamınızda sadece uyumlu olduğunuz insanlar olur. 

Bu tutumuyla Yengeç’in kendisine çok da yaklaşmasına izin vermeyebilir. Öte yandan, Yengeç hiç büyümeyen bir çocuk gibi davranarak sakin ve kontrollü Oğlak insanının kafasını karıştırabilir. Ruhsal yönden birbirinizle iyi anlaştığınız için ev hayatı tam istediğiniz gibi olabilir. Yalnız doğum haritasında farklı konumların olduğunu da unutmamalısınız. Güneş burcu bir insanın tüm özelliklerini temsil etmemektedir. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Kova Burcunun Uyumu:

Ruh hali sık değişen, duygusal, kolay incinen, sevdiklerine kol-kanat geren Yengeç ile duygusal konulara mesafeli yaklaşan, özgürlüğüne düşkün, sıkıntıya gelemeyen, sıra dışı Kova insanının birlikteliği biraz zordur.Kova burcunu asıl çıldırtacak olan ise Yengeç burcunun bitmek bilmeyen aile ziyaretleri olacaktır. Yengeç ailesinden ve akrabaları gibi duygusal bağları olan insanlardan bir ömür boyu kopamaz. Yaşamı onlarsız düşünemez ve evlenip başka biri ile bir çatı altında yaşamanın gereklerini bir türlü kavrayamaz.

Yengeç burcu ise Kovanın sayısı belirsiz arkadaşlarından sıkılır. Kova, bir anda karar verir ve soluğu herhangi bir yerde olan bir arkadaşının yanında alabilir. Sosyal ortamlarda Yengeç, Kovanın kalabalık çevresinden sıkılır. Bu ilişkinin yürüyebilmesi için Yengeç’in Kova ile ilişkisini arkadaşlık düzeyinde tutması önerilir. Zira Kovalar iyi birer sevgili olmaktan çok arkadaşlık kapasiteleri yüksek insanlardır. Kolay kolay bağlanmazlar. Geleneksel ve aileye önem veren Yengeç insanına göre oldukça egzantrik ve gelenek dışıdırlar. Kova’nın herşeye karşın kendisini beraberlikte uyumlu olmaya zorlaması, bir süre sonra tatminsizliğin verdiği isyan duygusuyla müthiş bir patlamaya neden olabilir. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Balık Burcunun Uyumu:

Birbirlerine benzeyen enerjilere sahip olan zodyağın bu iki hassas ve nazik, romantik insanının birliktelikleri oldukça doyurucu ve nitelikli olur. Yengeç burcu, Balık burcuna göre daha karamsardır. Özellikle onu neden kırdığınızı anlayamadığınız zamanlar küs dolaşması, moralinizi bozabilir. Unutmayın ki Yengeç insanı geç tepki gösterir. Haftalarca önce olmuş bir olaya bu gün bozulabilir. Bu sizin kafanızı karıştıracaktır. ( yengeç burcu özellikleri )

Yengeç ve Balık karmaşık dünyaya karşılık kendi güven dolu cennetlerini oluşturacaklardır. Stres ikinizi de çok yıpratır, baş başa su kenarında geçireceğiniz zamanlar yenilenmenizi sağlayacak. Göl ya da deniz kenarında yaptığınız tatiller ilişkinizi tazeleyecek, günlük hayatın dertlerinden uzaklaştıracaktır.

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu İçin İdeal Meslekler

Bir iş yapılması gerektiğinde Yengeç burcu kollarını sıvar ve o işi layıkıyla yerine getirir. Yalnız bırakıldıkları takdirde yapacakları işi daha kolay yaparlar. Yengeç burcu kimya alanında yeteneklidir ve hava,deniz taşımacılığında da başarılı olabilirlerMerhamet duygusu yüksek, anaç bir burç olduğu için “psikolog, yazar, koleksiyoner, küratör, tarihçi, anaokulu öğretmeni, çevreci, mimar, müzisyen, çocuk bakıcısı, can kurtaran, aile planlamacısı, hemşire, diyetisyen, doktor, sanat tarihçisi olabilirler. ( yengeç burcu özellikleri ) https://www.horoscope.com/zodiac-signs/cancer https://en.wikipedia.org/wiki/Cancer_(astrology) https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/cancer/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir