Yeni iş fikirleri 2020 – Her Bütçeye Uygun Harika Fikirler

Editörler tarafından seçilen en harika yeni iş fikirleri sizlerle. Her bütçeye uygun sermayeli yada sermayesiz birbirinden farklı fikirler. Yeni fikirler için takipte kalın..

Yeni iş fikirleri

 E-TİCARET YAPMAK

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

E-Ticaret son yılların en popüler sektörü olduğu reddedilemez. Ve e-ticaret sektörüne giriş yapmak da sandığınız kadar zor değil. Mal stoklamak istemeyenler için bile sadece açtığınız internet sitesinde reklam yaparak para kazanabileceği inanılmaz bir sektör haline gelmiş durumda. Bu sektöre girmeyi düşünenler için en önemli husus seçeceği sektör. Sektörü belirledikten sonra kar elde edebileceğiniz bir kaç ürün araştırmanız lazım. Sektör ve ürün konusunda analizlerinizi çok iyi yapmalısınız çünkü e-ticaret konusunda en önemli husus çok talep edilen ve az rekabet olan bir ürün bulmak, gerisi zaten çok kolay olacaktır.

 OTOMAT İŞİ

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Çalışan derdi olmadan sizin adınıza içecek yada farklı şeyler satan bir cihaz. Ve kendi masrafını (eğer uygun konumda ise) yaklaşık kendi kendini 1 senede amorti edebiliyor, eğer 1-2 otomat alırsanız 1 yıl sonra size düzenli bir gelir getiren ve sizin adınıza yorulacak bir iş yeriniz olmuş olacak. Hemde bu iş için vakit ayırmanıza gerek yok, haftada sadece 30 dakikanızı ayırmak yeter. Bir otomat yaklaşık 15 bin lira. Ek iş arayanlar için harika bir fırsat olduğunu unutmayalım.

AHŞAP OYUNCAK YAPIMI

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Artık bilgiye erişim çok kolay. İnsanlar sağlık konusunda biliçlenmeye başladılar. Özellikle çocukların sürekli temas halinde olduğu oyuncaklar tehlike saçıyor. İçerisinde ki BPA gibi zararlı maddeler çocuklar için ölümcül hastalıklara neden olabiliyor. Ve sonuç olarak eski sistem ahşap oyuncaklara ilgi gittikçe artıyor. Bu tür bir atölye kurulumu için 6-7 bin liralık maliyet oluşacaktır. Son dönemde ahşap oyuncak imalathanelerinde de büyük artış olduğunu belirtelim. Özellikle farklı fikirler sektörde ciddi talep görüyor. Sosyal medyadan yapacağınız güzel bir pazarlama çalışması sizi farklı yerlere götürebilir.

GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Güçlü bir iletişim kabiliyetinizin olduğunu düşünüyorsanız sizin için en ideal işlerden birisi olabilir. Temel şartlarda gayrimenkul danışmanlığı için hiç sermayeye bile ihtiyacınız yok. Satışa ve kiralanmaya başlanılan gayrimenkul sahiplerine ulaştıktan sonra onlardan iş almayı başarabilmeniz yeterli. Sektöre ilk olarak girdiğiniz zamanlarda zorluklar yaşayacaksınız fakat ardından telefon rehberiniz ile bile evinizde oturarak iş alma fırsatını elde edeceksiniz.

Özel Hediyelikler Üretip Satmak

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Ufak sermayelerle iş kurmak isteyenler için en ideal işlerden biri olan kişiye özel hediye tasarlayıp satmak. 100 – 200 lira ile bile başlanabilecek bir iş fikri olan Özel Hediyelikler İşi ile kısa sürede evden çalışarak ve sermayesiz bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bunu sosyal medyanın gücü ile birleştirdiğiniz zaman inanılmaz bir ivme yakalayabilirsiniz. Hediyelik sektörü hiç ölmeyecek sektörlerden biri olduğunu hatırlatalım. Bu büyüme sürecinden faydalanmak sizin elinizde. Sektörde büyük şirketler bulunuyor ama bu şirketler genellikle hep aynı ürünleri satışa koymaları nedeniyle farklı ürünler ve tasarımlarda para kazandırıyor. Bu farklı ürünleri üretmek için sadece YouTube üzerinden ufak eğitimler alarak çözebilirsiniz.

DIŞ ÇEKİM FOTOĞRAFÇILIĞI

blank
yeni iş fikirleri

Son yıllarda insanların dış çekim fotoğraf albümlerine olan ilgisi tam anlamıyla zirveye çıkmış durumda. Ortalama 6 ila 10 bin lira arasında değişen profesyonel bir fotoğraf makinesi alarak bu işi yapmak sandığınız kadar zor değil. Elbette öncelikle profesyonel olarak fotoğraf çekebilecek kadar kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için Halk Eğitim Merkezleri, Belediyeler ve Dernekler aracılığıyla oluşturulan yüzlerce ücretsiz kurstan faydalanabilirsiniz. Birkaç aylık eğitim sonrasında, sosyal medyada hesaplar açın ve küçük bütçeler ile reklam vererek dış çekim fotoğrafçılığı için iş almaya başlayabilirsiniz.

EV YEMEKLERİ DÜKKANI AÇMAK

blank

Çalışan insanlar öğle arasında sürekli fast food yemekten sıkılmış durumda. Daha sağlıklı ve temiz yapılan ev yemekleri favori olmaya başladı. Ev yemekleri yaparak yada yaptırarak ve bunları satabilecek bir dükkan açabilirsiniz. Ev yemeklerini kendiniz yapabileceğiniz gibi başkalarına da yaptırabilirsiniz. Her halükarda güzel ve nezih bir yemek satış noktası açarsanız kesinlikle para kazanacaksınız. Ev yemekleri dükkanı açmak için en fazla 10 bin lira bütün giderlerizzi karşılayacaktır. Gerisi sizin performansınıza bağlı.

T-SHİRT SATIŞI

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Bir başka potansiyele sahip iş fikri baskı t-shirt tasarlayıp bunları sanal ortamda yada reelde pazarlama yoluna girebilirsiniz.

Her sene ciddi bir değişim gösteren ve sürekli olarak yeni ve farklı tasarımların piyasaya girdiği t-shirt sektöründe yeni girişimcilere de eşsiz fırsatlar var. Üstelik bizzat t-shirt alıp bunların baskısını yapmaya odaklanmak yerine, t-shirt baskısı yapan firmalardan hizmet alabilirsiniz. Bu sayede 5-10 bin liraya bile rahatlıkla girilebilen bir iş olduğunu hatırlatalım.

Stoksuz E-ticaret Dropshipping

blank
yeni iş fikirleri

Bir sermayesiz iş fikri ile devam edelim. Stoksuz e-ticareti yapmak. Evet bunun için çok uçuk ticari fikirlere, uzun vakitlere, yoğun çalışma temposuna, sermayeye ve en önemlisi bir şirket kurmanıza aslında gerek yok.

Dropshipping kısaca, bir şirketin sattığı ürünlerin, görsellerini, videolarını, içeriklerini alarak bunları satmaya çalışmaktır. Genellikle internet üzerinden yapılır.

 EVCİL HAYVAN BAKICISI

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Bir çoğumuz bu işi sevdiği için hobi olarak yapıyor peki neden bu zevkli işten para kazanmak için de yapmayasanız. Facebook ve Twitter üzerinden bölgenizde yaşayan insanların kullandığı sayfalara bir ilan bırakın ve geri dönüşleri takip edin. Boş vaktiniz varsa bu işi değerlendirmenizi kesinlikle öneriyoruz. (yeni iş fikirleri)

ORGANİK ÜRÜN YETİŞTİRME

blank

Organik ürünlere olan talepler her geçen gün ciddi artış gösteriyor. Organik ürünlerin neresinden tutarsanız tutun para kazanma fırsatınız mutlaka olacak. Hele hele bu konuda kendi bahçenizi çiftliğinizi kurarsanız size gelecek talepleri gördüğünüz zaman çok şaşıracaksınız. Organik ürün yetiştirme konusunda ayrıca ilinizde bulunan kurumların da destekleme verdiğini hatırlatalım. Hayvancılık ve Tarım Bakanlığı ile KOSGEB’e başvuruda bulunabilirsiniz.

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Mantar yetiştirme seçeneğini kesinlikle araştırmanızı öneriyoruz. Evet ilginç gelebilir ama son yıllarda gittikçe büyüyen bir pazar olan Mantarlar, binlerce farklı türe sahip olması nedeniyle çok iyi fırsatlar mevcut. Mantar Yetiştiriciliği ile ilgili ek bilgi bulabilmek için hemen bir mantar seçin ve bu mantar hakkında bilgiler elde etmek için elinizin altındaki interneti kullanın. Size uygun olan mantarı seçmek yeterli olacak. Mantarları satmak için ise bir çok alıcının Reklam dahi verdiğini unutmayın. Mantar yetiştiriciliği işine girmek istiyorsanız minimum 5 bin liralık sermayeye ihtiyacınız olacak. Mantarların kendi kendilerine çoğalma özelliği sizi bir çok maliyetten kurtaracaktır. (yeni iş fikirleri)

FOTOĞRAFÇILIK

blank

Aslında çok fazla deneyim isteyen bir iş olan fotoğrafçılık. Eğer ilginiz varsa ve seviyorsanız yapmanız gereken hemen ilk müşterilerinizi çevrenizden bulmak olacak. Düğün nişan gibi bir organizasyon yapacak arkadaşlarınıza bu işi yaptığınızı söyleyin. Kendinizi bir süre denedikten ve iyi geri dönüşümler almaya başladıktan sonra bir Fotoğraf Stüdyosu açabilir veya Freelancer olarak çalışmak için bir kaç yere reklamınızı bırakabilirsiniz. Çok düşük sermayeler ile yapılabilecek bu iş için sadece hevesli olmanız yeterli olacak. Bu sektörde 30 dakikalık bir çalışma ile 500 lira bile kazanmak mümkün. Bunların yanında stok fotoğrafçılık ile ek gelir sağlayabilirsiniz. (BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN)

TAŞIMACILIK

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Dünya değişip büyüdükçe artık insanlar daha sık taşınmaya ihtiyaç duymaktadır. Hele hele Türkiye gibi yoğun nüfusa sahip bir ülkede taşımacılık sektörü her yıl büyüyen sektörler arasında yer alıyor. Taşımacılık sektörüne basit bir şekilde girmenin yolu taşıma için bir kamyon yada kamyonet satın alarak başlayabilirsiniz. Daha sonra telefon numaranızı yaymanın bir kaç yolunu bulmalı ve bu sayede ilk işlerinizi almaya başlayabilirsiniz. Telefon numaranızı yaymanın en kolay yolu şehrinizdeki sosyal medya hesaplarına reklam vermeniz yada kendinize güçlü bir sosyal medya hesabı açmak harika bir başlangıç olacaktır.

MOBİL CAFE AÇMAK

blank

İnsanların yoğun olarak bulunduğu konser, parti, festival, spor müsabakaları gibi alanlarda mobil kafe hizmeti vermek harika bir fikir olabilir. Bunun için 30-40 bin liralık geniş bir araç ve 10 bin liralık iç malzeme bütün ihtiyaçlarınızı görecektir. Sürekli yoğun alanları kovalayarak gecelik 3-4 bin lira bile para kazanma fırsatınız olacaktır. Avrupa’da çok sık yapılan bir iş olduğunu hatırlatlım.

TAKI TASARIMCISI

blank

Takı tasarımcısı olmak için okumanıza, eğitim görmenize, sertifika almanıza bile gerek yok. Biraz el beceriniz ve biraz hayal gücünüz varsa para kazanmak konusunda önünde herhangi bir engel olmayacaktır. Takı tasarımı konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey, farklı olmak ve farklı tasarımlar üretmektir. Instagram’daki butik sayfalarının son dönemde yükselişi ile birlikte harika bir karlı ek iş fikridir. Sizin içinde harika bir hobi ve ek gelir olacaktır. (yeni iş fikirleri)

BAYİLİK ALMAK

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Sık sık Türkiye’de şirketler bayilik vermektedir. Bazı şartlarda bayilikler için ücret dahi talep edilmektedir. Bu bayilikleri kovalayarak güzel bir bayilik alma fırsatına sahip olabilirsiniz. Ayrıca özellikle küçük bir şehirde yaşıyorsanız bu bayilikler konusunda çok avantajlı olduğunuzu belirtelim. Bazı bayilik veren firmalar, dükkan ve kira konusunda dahi bayilerine yardımcı olmaktadır. Yani sermayeniz yoksa dahi bazı bayilikler konusunda avantajlı olabileceğinizi unutmayın. Türkiye’nin en yüksek potansiyel içeren bayilik fikirlerine göz atmak için Bayilik Veren Firmalar kategorimize göz atmanızı öneririz.

KÖY MALZEMELERİNİ SATMAK

blank

Şehir hayatında bir çok ürünün doğal hali çok değerlidir. Bulunduğunuz şehirlerdeki köyleri dolaşarak burada peynir, yoğurt, yumurta gibi ürünleri doğal olarak alıp şehirde küçük bir dükkan açarak satışa sunabilirsiniz. Bu tür ürünler gerçekten doğal olduğu için 1-2 müşteri bulduktan sonra sıkça reklamınız insanlar tarafından yayılmaya başlanılır. Ayrıca bu ürünleri gerçekten köyden getirdiğinizi kanıtlayın. Kar getiren ve özellikle aracı olan kişiler için önerebileceğimiz harika bir iş. Kar marjı bir çok üründe yüzde 300’e kadar çıkmaktadır.

 İSME ÖZEL ÇİKOLATALAR

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Çikolata sektörü çok büyük bir sektör ve her yeni gün daha çok müşteriye hitap ediyor. Çikolata sektöründe bu aralar isme özel çikolatalara talep çok daha fazla artmış durumda. Sektöre girmek için bir kaç bin liraya ve küçükte olsa bir iş yerine ihtiyacınız var. Bu iş evde ek iş konusunda da yapılabilecek bir iş kolu. Ancak işlek bir noktada küçük bir ofisiniz varsa harika paralar kazanabilirsiniz.

VEGAN RESTORANI

blank

Elbette veganları diğer insanlardan ayıran en önemli özellik, gıda ürünlerine yönelik tüketim talepleridir. Bu nedenle veganlara yönelik en popüler ve trend iş fikri vegan restoranıdır.

Veganlara yönelik bir restoran açmak, standart bir restorana göre yüzde 40 daha az maliyetlidir. Bu nedenle başlamak daha kolay. https://www.entrepreneur.com/article/201588 https://www.ryrob.com/best-businesses-start-while-working-full-time-job/ https://www.plugandplaytechcenter.com/resources/startup-business-ideas/ https://blog.hubspot.com/sales/small-business-ideas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir