Yeşil Kahve Faydaları

Günümüzde obezitenin artmasıyla zayıflama ürünlerine karşı olan ilgi artmıştır. Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığı ve zayıflamaya yardımcı olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Peki yeşil kahve Faydaları ?

Yeşil kahve aslında çiğ kahve demektir.Kavrulmayan kahve çekirdekleri yeşil renktedir ve çoğu yararlı bileşikler henüz kaybolmamıştır.Kavrulma işlemi sırasında içindeki yararlı bileşenlerin çoğu kayba uğramaktadır.

Yeşil Kahve Faydaları Nelerdir?

Diyabet

Kalp damar hastalıkları

Obezite

Kanser

Karaciğer rahatsızlıkları

İyi geldiği tedavi edici etkisi olduğu bazı araştırmalarda bildirilmiştir.

Glikoz ve lipid metabolizmasındaki etkileri de zayıfalamaya yardımcı olduğunu göstermektedir.

Yeşil kahve zayıflatır mı?

Yeşil kahvenin içinde bulunan klorejenik asitin zayıflamaya yardımcı olduğuna dair çalışmalar bulunmaktadır.Kahve  içen kişilerde günlük klorejenik asit alımı 0,5-1 gram arasında değişmektedir.

Zayıflamak için sadece yeşil kahve tüketmek doğru olmaz.Fakat zayıflarken yardımcı olarak yeşil kahve tüketmek aşırı olmamak kaydıyla yağ yakımına fayda sağlayabilir.

Kilo alımındaki temel sebebin ne olduğu bu durumda iyice araştırılmalıdır.Fazla kalori alımı kısıtlanmalı şekerli ve yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.Kişiye göre beslenme programı ve fiziksel aktivitesini arttırmaya yönelik çalışmalar kilo vermenin temelini oluşturduğu unuttulmamalıdır. Yeşil kahve faydaları konusuna devam edersek..

Fazla miktarda tüketilirse uykusuzluk,ishal,mide bulantısına neden olabilir.

Ayrıca böbreklerinde herhangi bir rahatsızlığı olanlar,tansiyon hastası olanlar,midesinde sorun olanlar yada herhangi bir ilaç kullananların doktoruna danışıp alması gereklidir.

Hamilelikte ve emziklilik döneminde tüketilmekten kaçınılmalıdır.

Her kişinİn bünyesinin farklı olduğu unutulmamalıdır.

Yeşil kahveyle birlite kafein de alındığı unutulmamalıdır.Normal çay ve kahveden de kafein aldığımızı düşünürsek fazla kafein alımından kaçınılmalıdır.Fazla kafein alımı kalp çarpıntısı,anksiyete,idrarla beraber fazla kalsiyum atımı,reflü gibi yan etkiler yapabilir.

Yeşil kahveyi nasıl tüketebilirim?

blank
YEŞİL KAHVE FAYDALARI

Gün içinde tükettiğiniz iki fincan kahvenin birini yeşil kahveyle değiştirip günlük antioksidan alımınızı ve klorejenik asit alımınızı arttırabilirsiniz.

Yeşil kahve de türk kahvesi gibi hazırlanabilir.Tabi ki şekersiz.. Şekeri içerek yeşil kahvenin faydaları azaltılmamalı

Sonuç olarak bu kahvemizin bir çok yararı vardır. Ancak kişiye özel bir beslenme uzmanı tarafından hazırlanan diyet listesiyle beraber kullanıldığında kilo vermeye yardımcı bir besindir diyebiliriz.

Fazla miktarda kullanıldığında oluşabilecek yan etkileri göz önünde bulundurmalıyız.Beslenmemize koyabilceğimiz faydalı bir içecek olabilir.

Unutmayalım ki zayıflatacak mucizevi bir besin yoktur. Bir besini gerekenden fazla tüketmek fayda sağlamayacak zarar verecektir.

Detay için : https://en.wikipedia.org/wiki/Green_coffee_extract https://www.stabilhayat.com/category/saglik-guzellik-bakim-temizlik/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir