YouTube’da en çok izlenen Videolar 2020

YouTube’da En Fazla İzlenen Video Türleri

 Dijital dünyanın giderek büyümesi ve internetin gelişmesi birlikte yeni meslek dalları hayatımıza girmeye devam ediyor. Bunlardan biri tabi ki Youtuber  olmak. Haliyle youtube’dan para kazanmak herkesin ilgisini çekmeye başladı. Gözler en çok izlenen video nedir sorusuna çevrildi. Peki Youtube’dan para kazanmak o kadar kolay mı ? Youtube kanalı açacaklara ufak bir tavsiye niteliğinde: İşte Youtube’da en çok izlenen videolar ( 2019 )

En çok merak edilen tabi ki youtube’da en çok izlenenlar neler. Sizlere YouTube’de en çok izlenen video türlerinden bahsedelim. Eğer bir Youtube kanalı açmak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Çoğu insan bir hevesle YouTube kanalı açıyor ama sonu pek tahmin ettiği gibi bitmiyor. Bu işe girmeden önce iyi analiz yapmak lazım. Eğer kanalınızın izlenmesini istiyorsanız üreteceğiniz videoların konusunu iyi analiz etmelisiniz.

Gelelim Asıl Konumuza : En Çok İzlenen Videolar

En çok izlenen video türleri ve youtuber olmak

İlk Bakış ve Ürün İnceleme Videoları

YouTube’da izlenenlerin en başında tabi ki ürün inceleme videoları geliyor. Bu oran o kadar yüksek ki mevcut araştırmalara göre şuan %60 civarında. İnsanların merakını cezbeden bu videolar teknolojik gelişmeler devam ettiği sürece pek gündemden düşeceğine benzemiyor.  İnsanlar alışveriş yapmadan önce mutlaka ürünü incelemesi ve araştırması bu videoların popülerliğini giderek arttırıyor. ( Youtube’da en çok izlenen videolar 2019 )

Soru Cevap Videoları : Nasıl Yapılır ?

Bir diğer YouTube trendi ise nasıl yapıldığı sorusuna cevap veren videolar. Mesela yemek mi yapmak istiyorsunuz hemen izleyebileceğiniz bir video işinizi görecektir. Bu en basit örnek. Tamir etmek, araba sürmek, dikiş yapmak, temizlik yapmak gibi binlerce çeşit video en çok izlenenler arasında.

Makyaj Kanalları

Özellikle kadınların çok fazla ilgisini çeken makyaj videoları YouTube’da çok tercih edilenler arasında. Ama bu video türünde rekabette ciddi seviyelerde maalesef. En çok izlenen bu video türleri arasında yerinizi almak istiyorsanız ve yeteneğinize güveniyorsanız farklı şeyler deneyip dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz. ( youtube’da en çok izlenen videolar 2019 )

youtube'da en çok izlenen videolar 2019
youtube’da en çok izlenen videolar 2019

Oyun Videoları

youtube'da en çok izlenen videolar 2019
youtube’da en çok izlenen videolar 2019

YouTube, özellikle gençlerin tercihi buda oyun sektörü ile ilgili paylaşımların çok fazla dikkat çekmesi demek. Yaş aralığı biraz daha küçüldüğünde onlara özel içerik üretmek gerekir. Özellikle de oyun videolarında belirli bir yaş ortalamasında çok tercih edilen bir alan. Oyunun detayları oyun oynarken nelere dikkat edileceği gerektiğine çektiğiniz bütün videolar size daha fazla abone kazandıracaktır. Popüler oyunları iyi takip etmelisiniz.

Eğitim Videoları

Belirli bir kitleye hitap etse bile sürekli olduğu için en çok izlenen video katagorisinde yerini koruyor. Matematik derslerinden tutun da bilgisayar programlarına kadar birçok içerik barındıran videolara ulaşabilirsiniz. Bu alanda öne çıkmak istiyorsanız kendinize göre rekabeti az olan bir uzmanlık alanı belirleyin. Öğrenciler arasında bir kere duyulduğunuz zaman artık öğrenciler arasındaki etkileşimden dolayı sürekli tercih edilir hale gelirsiniz. https://support.google.com/youtube/answer/3545535?hl=tr

Küçük Bir Hatırlatma (youtube’da en çok izlenen videolar 2019)

İlk sırada 6,39 milyar izlenme sayısıyla Porto Rikolu şarkıcı Luis Fonsi’nin “Despacito” parçası bulunurken, ikinci sırada ise 4,35 milyar izlenmeyle İngiliz şarkıcı Ed Sheeran’ın “Shape of You” ve üçüncü sırada 4,21 milyar izlenme sayısıyla Wiz Khalifa’nın “See You Again” parçası bulunuyor.

DÜNYA NÜFUSUNUN YAKLAŞIK 5 KATI

YouTube’da en çok izlenen ilk 10 videonun toplam izlenme sayısı ŞAŞIRTTI, 38,4 milyarla dünyanın toplam nüfusunun HEMEN HEMEN 5 katına ulaşmış durumda olması oldukça ilgi çekici.

MÜZİK ARTIK DİJİTAL (DÜNYA GENELİNDE)

Müzik platformlarının devlerinden arasında yer alan Spotify platformunun açıkladığı verilere göre, platformun geçen yılın ikinci çeyreğinde 180 milyon aylık reel abonesi bulunurken, bu rakam bu yılın aynı döneminde yüzde 28,8 artış göstererek 232 milyona ulaşmış durumda. Benzer şekilde teknoloji devlerinden Apple’nin müzik servisi Apple Music’in ücretli üye sayısı, geçen yılın haziran ayında 27 milyon iken, bu yılın aynı döneminde yüzde 122 hacim genişleterek 60 milyona yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir